Plot není jen na ochranu, ale i pro design

Postav dům, zasaď strom, zploď syna. Trojice nepsaných požadavků na každého muže, dědí se z generace na generaci, z pokolení na pokolení. Kdo by nechtěl bydlet ve své vilce s francouzským oknem, sedět u bazénu ve stínu vzrostlých větví jabloně a poslouchat radostný výskot koupajících se ratolestí. Zní to až pohádkově, bohužel v dnešní době mohou radost zkazit závistivé pohledy sousedů i nezvané návštěvy,

Jak si tedy nejlépe uchránit své soukromí? Odpověď je nasnadě. Bez plotu se žádná nemovitost neobejde. Stálicí mezi širokou nabídkou oplocení jsou dřevěné kombinace. Dřevo jako přírodní materiál nikdy nevyjde z módy, působí esteticky, příjemně a neotřele a přitom efektivně zabrání, aby kdokoliv jakkoliv narušil vaše hájemství. Širokou nabídku plotů najdete na www.vladeko.cz a jsou vhodné do města i na vesnici, vyrobeny z kvalitního smrkového řeziva o typické tloušťce 18-22 mm. Navíc mají elegantní tvarování ve vrchní části plotovky, které cíleně odvádí vodu, aby se předešlo destrukci materiálu.

I design plotu hraje svou roli a tak je možné mít jednotlivé díly vcelku, s průzory nebo vsadit na klasické plaňky. Každá nemovitost si žádá individuální přístup. Jiný typ bude vhodný pro oblast dvorní, kde preferujeme maximum soukromí, vstupní lokace si vystačí s formou estetickou, která dovoluje optickou průhlednost a ohrazení má fungovat zejména psychologicky, zadní trakt naopak musí mít roli bezpečnostní a v neposlední řadě je třeba oplotit i pozemky kolem zahrady, kde si velmi dobře vystačíme s klasikou, jako je tyčkovité pojetí.

Nedílnou součástí každého plotu jsou také plotové sloupky, bez nichž by nebylo možné uchycení jednotlivých dílčích částí a jejich opětovné propojení. Nejčastěji se doporučují sloupky o profilech 7×7 nebo 9×9 cm. Jejich délka je variabilní, stejně jako jsou různorodé typy zakončení, například do oblouku, úkosu nebo špice. Plot kolem domu by měl být esteticky příjemný a přitom funkční, což je u dřeva téměř jistota.