Po roce Vánoce, Vánoce přicházejí… Myslete i na své zaměstnance

Tradice firemních vánočních večírků se pomalu, ale jistě usadila i u nás a s ní i nepsané společenské pravidlo obdarovávání zaměstnanců. Trefit se s jednotným dárkem do vkusu tak různorodé skupině lidí, jakou pracovní kolektivy bývají, není úplně snadné, ale existují dárky, kterými rozhodně nikoho neurazíte. Přinášíme tipy na dárky pro zaměstnance, s kterými určitě sklidíte úspěch, uděláte druhým radost a zároveň posílíte firemní loajalitu.

Máme za sebou první adventní neděli. Možná by se tedy mohlo zdá, že na výběr dárků je času dost, ale pokud se chcete vyhnout nevhodným volbám pod vlivem stresu na poslední chvíli, firemní dárky pro vaše zaměstnance začněte vybírat už teď. Nějakou dobu totiž bude trvat i jejich zajištění v odpovídajícím množství, doprava a nachystání do dárkových balíčků či taštiček. Přinášíme proto několik šikovných tipů na dárky, kterými nic nezkazíte.

 

Reklamní předměty jsou tabu

Řada firem má v přístupu k vánočním dárkům pro zaměstnance velké rezervy a snaží se vlastní pracovníky brát zkrátka. Stává se tak, že někteří zaměstnanci jako výraz ocenění celoročního pracovního úsilí dostanou firemní reklamní předměty, jako jsou propisky, bloky nebo klíčenky. Některé typy dárků ani neotřesou firemním rozpočtem, ale přesto mile potěší. Konzultujte výběr dárků zavčasu s personalisty a vyzkoušejte si jejich kreativní schopnosti. Dárkem do jisté míry může být také samotný vánoční večírek s bohatým programem, občerstvením a vystoupením známého umělce. Samotný dárek pak může být už jen symbolický ve formě nějaké kvalitní pochutiny. Záleží na finančních možnostech firmy a kreativitě.

 

Vouchery a poukázky

Dárkové poukazy na wellness či fitness aktivity, vstupenky do divadel, kin, na výstavy či poukazy na kosmetiku umožňují vítaný stupeň flexibility, což se hodí zejména v případě, že své zaměstnance neznáte blíže. Z širokého spektra sportovních a kulturních aktivit si každý vybere to své a bude mít navíc možnost naplánovat si je dle svých časových možností, a to díky dlouhodobé platnosti poukazů.

 

Dárkové balíčky

Kvalitní čokoláda, drahý alkohol, koše s různými potravinami nebo gurmánské balíčky potěší snad každého milovníka dobrého jídla a pití. Například vysoce kvalitní a luxusní čokolády poopravily už nejednomu konzumentovi názor na to, jak má chutnat pravá, kvalitní čokoláda, a na to si zajisté nikdo nikdy nestěžoval. Vítaným dárkem jsou také vánoční kolekce či cukroví, ale berte v potaz zaměření firmy a profil vašich zaměstnanců. Například mužskému kolektivu v pneuservisu by krabice s cukrovím zase až takovou radost neudělala.

 

Polovina úspěchu je v dárkovém balení

Není nic horšího, než hezký a hodnotný dárek lidově řečeno zazdít ledabylým a nepříliš vzhledným balením. Obal má největší vliv na to, jak bude dárek působit. Proto kromě samotných dárků myslete také na to, v čem je svým pracovníkům předáte. Tuzemský výrobce obalových materiálů Paketo.cz  nabízí široký výběr nejrůznějších dárkových krabic, balení či odnosek na alkohol. Dárkové obaly jsou vyrobeny z kvalitních materiálů několikavrstvých lepenek, jsou potaženy například perleťovým papírem, klasické bílé, barevné nebo potištěné. Na dárkovou krabičku si navíc můžete zvolit i vlastní design, který vám na krabici natisknou v digitální tiskárně ve vysoké kvalitě fotografie.