Kvalitní nože jsou základem každé kuchyně

Pro kuchaře je kvalitní kuchyňský nůž jeho pravou rukou. Moc dobře ví, že s ostrým nožem nejenom rychle a precizně připraví všechny suroviny, ale také minimalizuje riziko úrazu, protože práce s ostrým nožem je mnohem bezpečnější než s tupým. Používat takový nůž je zkrátka potěšení. Ale jak si v záplavě dostupných modelů vybrat?

 

Jak poznat kvalitní nůž

Výroba jakéhokoli nože je malým uměním a u toho kuchyňské to platí dvojnásob. Kromě propracovaného tvaru musí být kuchyňský nůž i vyvážený a bezpečný. Především by měl mít tzv. probrání, které chrání ruku před poraněním. Jde o malý výstupek, nacházející se na ostří nebo u profesionálních nožů přímo na rukojeti. Kromě ochrany má toto nahromadění hmoty i další funkci – vyvažuje nůž a dodává tak při krájení pocit jistoty a bezpečí.

Dalším důležitým poznávacím znakem je správně zvolená architektura ostří. Levné nože mají čepele, jež se zužují až na posledních několika milimetrech a vytváří fazetu. Opticky se sice ostří ztenčí, příliš dlouho ale nevydrží. Broušením se totiž fazeta zkrátí a ztratí optimální úhel, který je pro přesně a rychlé krájení nezbytný.

sada-nozu-fiskars-5-kusu-1014201

Oproti tomu kvalitní kousky, například nože Fiskars, se směrem od středu ke kraji ostří postupně zužují a tak si zachovávají potřebný úhel a tvar i po opakovaném broušení. Nikdy nezískají tupý úhel, při kterém máte jednoduše pocit, že nemůžete do masa či zeleniny pořádně zakrojit.

Praktická sada nožů Fiskars vám umožní vybrat si vždy ten optimální nůž pro vaše vaření. Rukojeti z pevného plastu dobře padnou do ruky a navíc při jejich potěžkání zjistíte, že skutečně držíte v ruce kus železa, se kterým bez nadsázky zvládnete cokoli. Ať už se rozhodnete pro nůž japonský, snídaňový nebo třeba nůž na chleba a pečivo, s výsledkem budete zaručeně spokojeni. Pokud svůj optimální nůž teprve hledáte, bude pro vás sada nožů Fiskars tím pravým. A použít ji můžete i jako dárek pro každého nadšeného kuchaře, který cítí, že mu v kuchyni stále ještě něco chybí. Kuchyni se totiž vyplatí budovat od základů a těmi kvalitní nože Fiskars rozhodně jsou.

Za výhodno ucenu je můžee nakoupit v-e-shopu ZahradavAkci.cz, kde najdete široký výběr zboží z kategorie dům a zahrada, které vám pomůže udělat z vašeho domova příjemné a praktické místo k životu. Vyberte si vše, co potřebujete, pohodlně a na  jednom místě.