Po stopách Hanče a Vrbaty

Naše nejvyšší pohoří se sice svojí výškou nevyrovná velehorským štítům, kterými jsou obdařeni naši sousedé, ale i tak stojí za naši návštěvu. Ať už jde o zimní či letní dovolenou, Krkonoše umí nabídnout mnoho různorodých zážitků. A každý si přijde na své.

 

V létě nabízí ideální dovolenou pro aktivní lidi. Můžete si dát pořádně do těla při pěší turistice, nebo na kole. V každém případě mějte na paměti, že hory umí být velice nevyzpytatelné. O tom mohou mlčky vyprávět četné pomníčky, které na svých toulkách jistě potkáte. Za jedním z nejznámějších se můžete vydat na vrchol Krkonoš. Příběh touhy po vítězství i za cenu vlastního života slyšel či četl skoro každý. Jde o příběh Hanče a Vrbaty. Ukázka toho, jak umí být hory zrádné a neodpustí sebemenší chybičku. Na Vrbatově návrší, cestou na Labskou boudu, je umístěn právě Hančův pomník. Kromě této smutné připomínky si ale užijete i úžasné výhledy a okouzlující přírodu. Příjemnou cestou se dále dostanete k Pančavskému vodopádu. Jde o nejvyšší krkonošský vodopád a určitě byste jej neměli při své dovolené v Krkonoších minout. Další zajímavostí je pramen nejdelší evropské řeky – Labe. Příjemnou vrcholovou trasu můžete zakončit na Labské boudě.

Výhodou letní dovolené v Krkonoších je, že všechny zajímavosti, ať přírodní či vytvořené působením člověka, jsou pohodlně dosažitelné cyklobusy nebo vlastním vozem. Při hledání vhodného ubytování se proto nemusíte omezovat lokalitou a je možné si dopřát dostatečný komfort. Atraktivní zázemí, které vás uchrání před rozmary horského počasí a zároveň nabídne pohodlí pro odpočinek, je chalupa Mlýn. Tato netradičně pojatá roubenka nabízí útulné prostory vybavené krbovými kamny, které zahřejí při případné nepřízni počasí. Posezení na venkovní terase s vyhřívaným bazénem nabízí lákavou formu relaxace. Výhled do přírody doprovázeny zvukem Stříbrného potoka pouze dokreslují celkové kouzlo tohoto nevšedního místa.

Krkonoše nabízí dovolenou, na které zregeneruje vaše tělo i mysl, odpočinete si od strastí a povinností všedních dnů. Komfortní ubytování, kde bude ve společnosti svých nejbližších či přátel, tento zážitek jen umocní.