Kam se vydat na dovolenou? Oblíbený je stále Egypt a Turecko.

Taky jste začali procházet nabídky cestovních kanceláří? Tipněte si, které země jsou stále častěji navštěvované? I přes veškeré politické a světové dění patří Egypt a Turecko na horní stupínek oblíbenosti.

1. Španělsko

Romantická Andalusie, horká krev Španělů, výtečná paella, rytmické Flamenco – to jsou důvody, proč spousta lidí míří právě do temperamentního Španělska. Nejoblíbenější částí jsou však Baleárské ostrovy, které jsou známé svým nočním divokým životem. Milovníci historie si přijdou taky na své – kdo by neznal kostel Sagrada Familia nebo náměstí Puerta del Sol.

2. Chorvatsko

Chorvatské pobřeží ročně navštíví až přes milion českých obyvatel. Ty však neláká jenom azurové moře, ale taky i stále příznivé ceny – záleží, jakou oblast si zrovna vyberete. Je mnoho důvodů, proč je Chorvatsko stále oblíbené, jedním z nich je i snadná dostupnost vlastním autem nebo autobusem. Během posledních let prošly chorvatské destinace velkou změnou – své služby se snaží neustále vylepšovat a nabízet jenom to nejlepší.

3. Turecko

I přes nepokoje, které v Turecku vládnou je stále žádané. Jen málokdo by odolal jeho luxusním hotelům s kvalitním servisem a službami, dlouhým písčitým plážím. Navíc ceny zájezdů jsou opravdu příznivé, to potěší každou peněženku. Avšak před odletem je dobré si zjistit pár důležitých informací – například webový „průvodce pro Turecko“ je skvělou volbou, dozvíte se spoustu zajímavostí.

4. Egypt

Egypt je stále žádanou destinací, láká svými nízkými cenami a kdo by neodolal pohledu na egyptské pyramidy v Gíze a projížďce po poušti na velbloudovi. Mnoho hotelových rezortů nabízí tu nejlepší špičkovou úroveň – arabská gastronomie je mnohdy velkým zážitkem. Zajímá vás, co dělat v Egyptě za tak vysokých teplot? Egypt se pyšní svým krásným podmořským světem, takže pokud jste příznivcem potápění, rozhodně neváhejte, ta podívaná za to stojí.

Nemůžete se rozhodnou, jaký vhodný zájezd je pro vás ten pravý? Stále máte dostatek času na jeho rezervaci, můžete taky využít i tolik populární zájezdy „all inclusive“.