Podkrovní bydlení není vždy o finančně náročném zásahu – rekonstrukce půdy je tu

V minulosti se půdní prostor využíval především k sezónnímu ubytování vnoučat nebo studentů. Rovněž sloužil k pořádání rozmanitých akcí, sešlostí a v neposlední řadě zde lidé nacházely potřebnou útěchu a úkryt před okolním světem.

Dnes je situace úplně odlišná. S příchodem přízemních novostaveb se na půdy a jejich skutečnou hodnotu využití trochu opomnělo. Navíc se lidé mylně domnívají, že jakákoliv snaha o vytvoření podkrovních pokojů se neobejde bez značné investice. Společnost IP Polná představuje skvělý stropní systém Magmarelax, který dokazuje pravý opak.

 

Nedělejte si z půdy zbytečný sklad

Potřebujete pár pokojů navíc a nechcete stavět dům pro hosty? Chcete si vytvořit relaxační zónu pod svou střechou? Půdní prostor je pak skvělou volbou, který svým majitelům nabízí daleko více možností, než jen místo k uskladnění nepotřebných věcí. Dokonce není třeba sahat příliš hluboko do kapsy.

Stropní systém Magmarelax vám pomůže nejen vytvořit ideální půdní prostor, ale zároveň vám ušetří i třetinu nákladů spojených s vytápěním.

 

Co to ten stropní systém Magmarelax je?

Stropní systém Magmarelax funguje na velice jednoduchém principu zdvojené podlahy. Dřevěná lamelová konstrukce je doplněna o záklop z OSB desek na pero a drážku. Pochozí systém je přesný, variabilní a vysoce únosný. Systém Magmarelax je pro svou lehkost vhodný i pro starší krovy se sníženou hodnotou únosnosti.

Výstavba konstrukce nezabere zkušeným řemeslníkům z IP Polná více jak jeden den. Po dokončení se celá dutina či vzniklý meziprostor ve zbudované podlaze zafouká minerální izolací.

 

Výhody foukané minerální izolace

Výhoda technologie foukané minerální izolace spočívá v její rychlosti a aplikaci materiálu bez sebemenšího zbytku. Foukáním navíc odpadá nutnost stavby lešení, přítomnost většího počtu dělníků a nepořádek. Minerální izolace se dokáže vtěsnat do všech skulin bez ohledu na atypičnost tvaru podlahy. Ještě téhož dne se minerální izolace promění v jednolitou vrstvu bez jediného tepelného mostu. Třetinová úspora za vytápění od prvního dne, okamžitost účinku, rychlá realizace – to jsou hlavní výhody minerálu s nenahraditelnými vlastnostmi.

 

Získáte úplně novou půdu

Stropní systém Magmarelax zachovává užitné vlastnosti půdního prostoru a snižuje únik tepla z domu. Již v hodinách fyziky nás učili, že teplo stoupá vzhůru, kam tedy asi směřuje v objektu bez řádně provedené izolace stropu? Minerální izolace nadále zvyšuje požární bezpečnost konstrukce a zároveň se dokáže perfektně přizpůsobit všem nerovnostem.

Nezapomeňte na stav krovu

Rozhodně nemá cenu zateplovat půdní prostor a pokládat v něm podlahu Magmarelax, aniž by vám společnost IP Polná nezkontrolovala technický stav krovu a jeho odolnost. Dřevokazné houby, plísně a hmyz představují velké riziko v zachování optimální kondice. Krov nese celou váhu střešní krytiny a v zimě se zatížení zvyšuje s padajícím sněhem.

Změny povětrnostních podmínek a ochranu dokáže poskytovat jen do té chvíle, než se objeví hmyz či dřevokazná houba. Nevýhodou napadení je absence varovných signálů. První náznaky problému jsou ve své podstatě poslední výkřiky konstrukce před rozpadem.

Společnost IP Polná nabízí pečlivou kontrolu krovu a případné ošetření krovu přípravkem IMUNITRELAX. Aplikace tlakem dostane přípravek i do těch nejmenších trhlin a tím dřevo dokonale ochrání. Přípravek IMUNITRELAX mnohonásobně prodlužuje životnost střešního krovu a poskytuje mu sílu se ubránit.

Více informací ve videu https://www.youtube.com/watch?v=1VjlLPBnp68 nebo přímo na stránkách společnosti www.magmarelax.cz. Využít lze i bezkontaktní telefonické linky na čísle 800 100 533, kde se vás ujme zkušený pracovník.