Podle čeho vybrat vchodové dveře?

Dveře jsou první, s čím se každá Vaše návštěva setká. Jsou takovou vizitkou každého domu. Jak si vchodové dveře vybrat? Přinášíme Vám několik základních tipů, podle čeho dveře zvolit tak, aby Vám sloužily mnoho let.

 

 

 

Design na prvním místě?

Dveře by rozhodně měly být ze stejného materiálu jako okna (alespoň na první pohled). Máte-li okna z bílého plastu, rozhodně zvolte obdobný styl vchodových dveří! Vchodové dveře by také měly korespondovat s celkovým stylem Vašeho domu.

 

Pečlivá volba materiálu

Mezi dlouhodobě nejoblíbenější materiály při volbě vchodových dveří patří dřevo, ale skutečně je pro Vás to pravé? Při volbě materiálu myslete hlavně na údržbu! Vchodové dveře z plastu mají mnoho výhod, které zajisté oceníte. Bezvadně těsní, snadno se udržují a dlouhodobě budou dobře vypadat. Věděli jste, že plastové dveře mohou vypadat jako dřevěné? Výrobce Oknoplastik.cz nabízí širokou škálu plastových dveří s imitací dřeva: podívejte se.

 

 

Zvažte umístění dveří

Sháníte vchodové dveře venkovního vchodu domu nebo vnitřního vchodu v panelovém domě? Zda budou dveře umístěny venku či na chodbě by mělo hrát velkou roli při Vašem rozhodování. Různé materiály mají odlišné vlastnosti, které jsou přímo určeny do daného prostředí.

 

Technické parametry

Nezapomeňte na zdánlivé drobnosti! Je důležité určit nebo zjistit, zda se dveře budou otevírat směrem ven nebo dovnitř i zda se budou otevírat doleva nebo doprava.

Dále je důležité zvolit kvalitní utěsnění dveří a bezpečnost! Přeci jen se jedná o dlouhodobou investici, která si zaslouží podrobnou pozornost a péči. Pokud si s výběrem dveří stále nevíte rady, neváhejte se obrátit na odborníky!