Podzim je tu – jak zabavit děti?

Zabavit dítko, když je krásné počasí, to není nic těžkého. Stačí vyrazit někam ven. Větší oříšek je to ale teď na podzim, kdy často prší. To ovšem neznamená, že byste je měli posadit před obrazovku televize či počítače a nechat je tam celý den. Pořád existuje dost možností, jak na nudu vyzrát.

 

Když vás to táhne ven

Deštivé počasí rozhodně neznamená konec zábavy. Ba naopak, vyrazit ven v dešti, to je pro děti teprve to pravé dobrodružství. Stačí je jen pořádně vybavit – nepromokavé oblečení a holínky jsou nezbytností. Pak už nic nebrání tomu, abyse vydováděly na prolézačkách nebo skákaly třeba přes kaluže. Vydat se můžete i na nejrůznější „krytá“ místa. Nechcete-li sedět doma, pak využijte nepříznivé počasí pro návštěvu kina, aqvaparku nebo nejrůznějších dětských heren, kde sivaši potomci dostatečněvybijí přebytečnou energii.

 

Když chcete být v teple

Spousta činností se dá dělat i v pohodlí a teple vašeho obýváku. Zapojit se může celá rodina, zlepší se tak vztahy, popovídáte si a proberete různá témata. S klasickými hrami typu pexeso či člověče, nezlob se, které zvládnou i malé děti, vám společné deštivé odpoledne rychle uteče. Navíc tento typ her v nich rozvíjí schopnost soustředění i sebeovládání, učí je dodržovat pravidla i vyrovnat se s prohrou. Chcete-li podpořit jejich tvořivost, pak jim dejte do ruky pastelky či plastelínu a nechte je „pracovat“. Tímto kreativním způsobem rozvinou svou kreativitu, fantazii, výtvarné cítění, a zároveň se naučí trpělivosti.Jestli některé hry děti opravdu milují, pak jsou to dozajista takové, ve kterých mohou napodobovat rodiče a jejich „dospělácký“ svět. Nejčastěji si hrají na profese, v nichž uplatnípředstavivost o svém budoucím povolání. Malí šéfkuchaři budou proto určitě nadšení z dětské kuchyňky s veškerými spotřebiči a potřebným náčiním. Drobným kutilům a stavitelům pak udělá radost dětská dílna s pracovním pultem, která je zabaví na dlouhé hodiny. A nezapomeňte, že platí: kdo si hraje, nezlobí!