Podzimní deprese? S těmito tipy se vás týkat nebude!

S podzimem je neodmyslitelně spjata zvýšená únava. Cítíme se bez energie, bez života, nic se nám nechce. Sychravé „dušičkové“ počasí jako by se nám vysmívalo a vzkazovalo, že bude hůř. Nejeden z nás tak podlehne splínům, chmurám a špatné náladě. Jak se nenechat lapit do spárů klasické podzimní deprese? Přinášíme pár tipů, díky nimž si na vás letos netroufne.

 

Neodbývejte spánek

Kvalitní a dostatečný spánek je nezbytný pro regeneraci našeho organismu. Nedržte se v tomto ohledu zkrátka a dopřejte si alespoň osm hodin nočního odpočinku. Uvidíte, jak pozitivně se to podepíše na vašem vzhledu – funguje totiž jako ta nejlepší péče o pleť. Kruhy pod očima, akné a další nedokonalosti budou minulostí. Spánek navíc zvyšuje hladinu melatoninu, což je hormon, který aktivuje imunitní systém a pomáhá tak bojovat s nejrůznějšími nemocemi. Máte-li problémy s usínáním, vyzkoušejte pomocníky z přírody – bylinky totiž blahodárně působí na naši psychickou pohodu. Uklidňujícími účinky se může pochlubit třeba meduňka, kozlík nebo třezalka.

 

Nerezignujte na pohyb

S příchodem nevlídného podzimu bychom na všechno nejradši rezignovali. Právě počasí funguje jako oblíbená výmluva, proč něco nejde. Než abychom naše tělo rozpohybovali, raději proto lehneme na gauč k televizi. Ani přes podzim a zimu bychom však neměli zahálet. Vyrazte ven i tehdy, když počasí zrovna nepřeje. Na čerstvém vzduchu krásně pročistíte hlavu a přijdete na jiné myšlenky. Pokud venkovním aktivitám dvakrát neholdujete, nevadí, existuje spousta jiných možností, jak se udržet v kondici. Zajděte si na aerobic, pilates, jógu nebo se pusťte do tancování.

 

Držte se v jídle

I když se většina z nás přes léto držela a pečlivě si hlídala svoji štíhlou linii, teď si klidně dopřáváme úplné hody – vydatná, těžká, smažená a sladká jídla jsou na denním pořádku. Taková strava ale náš organismus oslabuje, dělá ho náchylnější k infekcím a navíc se podepíše i na naší postavě. Zařaďte proto do jídelníčku především tepelně upravenou zeleninu, ideálně ve formě polévek. Právě ony vám dodají energii, důležité živiny a ještě vás zahřejí. Jejich přípravu lehce zvládnete za pomoci multifunkčního mixéru RMH-900 od společnosti Orava, který disponuje výhřevným tělesem s příkonem 900 W. Pochlubit se může osmi přednastavenými programy, třemi teplotními stupni, třemi stupni rychlosti, objemem 1,75 l na studené ingredience a 1,4 l na polévky. Vykouzlíte s ním jemné krémové vývary, husté syté polévky, ale třeba i omáčky, dětskou stravu, pyré nebo chutná smoothies. Oceníte určitě funkci odloženého vaření, díky které budete mít jídlo přichystané v přesném čase. Vaření tak nikdy nebylo snazší!