Pohodlí je při odpočinku důležité

Dny, kdy jsme si přinesli na zahradu kávu a vychutnali si ji pod slunečními paprsky, jsou u konce. Čekají nás plískanice, déšť a vítr, počasí, ve kterém se nám na terase sedět nechce. Když si ale prostor zastřešíme, budeme v suchu.

 

Posezení i v zimě

Prostor venku a možnost trávit na něm čas je benefit rodinných domů i chat. Můžeme na čerstvém vzduchu snídat, vychutnat si kávu nebo posedět s přáteli. Je ale nutné, aby nám při tom nepršelo za krk a zůstali jsme v suchu. Teplota samozřejmě hraje také svou roli, v tropických vedrech stejně jako v mrazu moc času venku netrávíme. Příjemné místo chráněné proti dešti nám pomůže vytvořit zastřešení venkovního posezení. I podzimní a zimní dny ale umí být krásné a pak stačí zabalit se do deky a užít si chvíli odpočinku. U domů a chat máme na výběr zpravidla dvě možnosti: pergolu nebo markýzu. Obě možnosti mají svá pro i proti, záleží tedy především na našich představách a dispozicích prostoru, ve kterém máme posezení umístěno.

 

U domu nebo o samotě

Hlavní rozdíl je v samotné konstrukci. Markýza ji nemá, kotví se přímo do fasády, a když je zatažená, je téměř neviditelná. Pergola je napevno postavená s viditelnou konstrukcí a sloupy, které nikam neschováme. Může stát samostatně nebo navazovat na dům a je dostatečně stabilní při větru i dešti. Markýzu musíme při větru stáhnout, aby se nepoškodila. Můžeme ji ale stahovat a roztahovat podle naší nálady nebo aktuálního počasí, tedy pokud chceme sedět na sluníčku, třeba v krásném podzimním dni, jednoduše ji necháme staženou. Naopak u pergoly není možné dispozice a konstrukce jen tak měnit. Vhodná tak může být kombinace obou možností.

Tím, že si prostor, kde běžně sedáváme, zastřešíme, získáme pohodlí v zimě i v létě. V horkých dnech budeme mít možnost ukrýt se do příjemného stínu, v zimě zůstat v suchu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *