3 tipy, jak tisknout levněji

I v dnešní době, kdy je většina dokumentů a dat v prostředí internetu a dá se snadno posílat na dálku, existují věci, které je lepší mít skutečně vytištěné. Zároveň je dobré pamatovat na to, že tisk stojí peníze. Podívejte se proto na jednoduché tipy, které vám pomohou ušetřit právě na nákladech za tisk.

 

Vyberte správnou tiskárnu

Základní předpoklad levného tisku je často otázkou hned při volbě tiskárny. Pokud potřebujete kvalitnější dokumenty, případně tisknete ve větším objemu, bývá lepší volbou laserová tiskárna. Ta má sice vyšší pořizovací náklady, ale dále ušetříte na náplních vzhledem k nízké spotřebě. Druhou variantou je klasická inkoustová tiskárna. Zde jsou ceny levnější, ale počítejte s tím, že více zaplatíte za nové originální náplně do tiskáren. Jde tedy o dobrou volbu v případě příležitostného tisku o menších objemech.

 

Pořizujte výhodně náplně do tiskáren

Jednou z cest, jak ušetřit za tisk, jsou levné náplně do tiskáren. Zde totiž kromě originální možnosti od stejné značky existují i kompatibilní náplně na stejném principu. Velký rozdíl však spočívá v ceně, která je až několikanásobně nižší. To při častější výměně a spotřebě už znamená značný rozdíl při rozpočítání nákladů na jednu stránku barevného tisku. Pořídit se takto dají výhodné a kvalitní tonery HP i varianty od jiných značek.

 

Volte oboustranný tisk a šetřete papírem

Pro úspory při tisku se snažte volit i vhodné metody pro tisk. To v praxi znamená například používání oboustranného tisku, případně zmenšování více obsahu na jednu stránku. Snažte se také upřednostňovat černobílý tisk. Tyto jednoduché návyky mohou v součtu ušetřit několik stovek korun pouze na snížení nákladů. Zároveň navíc uděláte něco prospěšného pro planetu a životní prostředí, kdy se šetrné chování také promítá pozitivním způsobem.