Pohodlné parkování u vlastního domu zajistí garáž

Na sídlištích je parkování velký problém, stejně jako kdekoli po městě. O něco lehčí situaci mají majitelé rodinných domů, s parkováním ale mají starosti i oni.

 

Každodenní rutina

Po příjezdu z práce nebo sportovní aktivity si na sídlišti možná několikrát objedete blok, než najdete volné místo, pak ale stačí jen auto zamknout a můžete bez problémů odejít. U rodinných domů musíte většinou z auta vystoupit, otevřít garážová vrata, vrátit se do auta a zajet s ním, zavřít garáž a pak se vrátit do auta pro nákup nebo potřebné věci. Máte ale jistotu, že auto je chráněno před nepřízní počasí i zloději či vandaly, v zimě nemusíte řešit zamrzlá okna a naopak v létě na vás nečeká sauna. Garážová vrata vám ale mohou ušetřit čas i zbytečnou práci při odjezdu i příjezdu, zvlášť pokud máte dálkové ovládání vrat. To pak jednoduše otevře vrata po stisknutí tlačítka na ovladači a vy nemusíte z auta vystupovat, abyste mohli pohodlně zajet nebo vyjet.

 

Myslete dopředu

Když řešíte garážová vrata, je vhodné se zaměřit nejen na jejich design a cenu, ale i na funkčnost právě u vaší garáže. Vrata se vyrábí v několika variantách, které se od sebe liší způsobem otevírání. To, jak a kam se budou vrata otevírat byste měli zvážit jako jeden z prvních faktorů. Pokud přes garáž často chodíte do domu a slouží tak i jako další vchod, zvolte posuvná vrata. Jejich výhodou je možnost jen částečného otevření, protože se zasouvají dovnitř podél zdi a je tak možnost nechat je otevřené třeba jen na metr. Nejoblíbenější varianta jsou v současnosti sekční garážová vrata, která se také zasouvají dovnitř, ale podél stropu. Nepotřebují tedy žádné místo před garáží, navíc ponechají volný prostor podél stěn pro instalaci regálů nebo polic. Jsou ideálním řešením pro garáže, ze kterých vyjíždíte přímo do silnice nebo na ulici a jiný typ vrat by tak při otevření bránil provozu.

Garáž slouží u domu nejen k parkování a ochraně auta, ale často i pro uskladnění sezónních věcí nebo jako malá dílna. Kvalitní garážová vrata zajistí bezpečnost i pohodlí při používání.