Pojďme si vychutnat lahodnou kávu doma

Za kolébku kávy se považuje africká Etiopie a hovoří se o tom, že si zde lidé užívali chuť kávového nápoje vlastně od nepaměti. Evropská historie kávy se začala psát až v 17. století, kdy ji na Starý kontinent přivezli Holanďané. Od této doby uběhlo několik set let, kávu najdete ve většině domácností, a proto je až s podivem, jak málo o ní víme. Většina lidí stále neumí kávu připravit tak, aby si mohli užít její opravdovou chuť. Přitom je tak snadné…

Kvalitu nikdy nesmíte podcenit

Abyste poznali skutečnou plnou chuť kávy, musíte se poohlédnout po kvalitě. Nečekejte, že káva, která stojí pár kaček, bude chutnat tak, jak má. Naučte se chtít více! Káva umletá z prvotřídních kávových zrn vás svou chutí překvapí, rozdíl poznáte podle vůně i po prvním doušku.

Nemusíte mít žádné obavy: Za kávu prvotřídní kvality nemusíte draze platit. Důkazem je například 100% Arabica káva GOURMET ATHIOPIEN či káva EDUSCHO caffe crema. Nabízí lahodnou chuť za velmi příjemnou cenu.

Pomocník nesmí chybět

Aby byl zážitek z pití kávy perfektní, pořiďte si domů kávovar. Klasické kávovary lze pořídit i za méně než 1000 Kč. Důkazem je Mini kávovar DeLonghi ICM 14011 s nylonovým filtrem, skleněnou karafou a nahřívací ploténkou. I když se jedná o klasický kávovar, je tento vybaven i funkcí pro nastavení silného nebo slabšího aroma

Pokud patříte mezi „kávové“ fajnšmekry měli byste do kávovaru investovat a pořídit si domů přístroj s více funkcemi, který vám umožní si připravit lahodnou kávu během chvilky. Skvělou volbou je kávovar Philips Saeco HD 8760/01 Minuto – stačí jedno stisknutí tlačítka a během chvilky si budete moct vychutnat dokonalé italské espresso. Kávovar má funkci pro nastavení hrubosti mletí a je možné nastavit sílu i teplotu nápoje.

Rádi si dopřáváte espresso, ale máte rádi i latté či cappuccino? Pořiďte si luxusní kávovar DéLonghi ESAM 4500 Magnifica. Má patentovaný systém AUTOMATIC CAPPUCCINO, díky kterému připraví úžasnou kávu kdykoliv na ní dostanete chuť. Přístroj má funkci pro nastavení množství mléka i kávy, které lze uložit do paměti.

Začněte si užívat kávu! Zmíněné druhy kávy i kávovary koupíte za výhodné ceny na www.elektro-produkt.cz.