Pilot

Pojištění pro piloty: Minimalizujte následky vlastních chyb

Přestalo vás to bavit na zemi, a tak jste si udělali pilotní průkaz? Samozřejmě, vždyť létání je vzrušující hobby, kterému lze snadno propadnout a počet držitelů licence nezbytné pro pilotování letounů průběžně roste. Ale jak se zbavit strachu z toho, že nedopatřením způsobíte škody na vypůjčeném stroji? Někdy stačí drobná chyba a cena za opravu jde do velmi vysokých čísel. Naštěstí pro vás se však můžete pojistit.

Bylo otázkou času, kdy pojišťovny nabídnou efektivní řešení. Najdete ho pod názvem online pojištění pilotů a slouží jako ochrana před škodami způsobenými na vypůjčeném letounu. Pro upřesnění: pojištění nekryje škody, které způsobíte letadlem, ale pouze škody na samotném stroji. K nejzajímavějším nabídkám patří produkt od ERGO pojišťovny.

Kdo se může pojistit?

Pojištění odpovědnosti pilotů neboli pojištění pro piloty se vztahuje pouze na letadla, která nejsou ve vlastnictví pojištěnce a zároveň jsou registrovaná v některém z členských států Mezinárodní organizace pro civilní letectví. ERGO cílí na piloty, ale také na instruktory a žáky.

Pojištění si nastavíte na míru svým potřebám

Rozsah pojistného plnění je volitelný a pohybuje se v rozpětí od 50 do 600 tisíc Kč. Spoluúčast je jednotná, a to ve výši 10 %.

ERGO pojišťovna produkt nabízí ve dvou variantách – s a bez pojištění finančních škod. Pojištění lze uzavřít na dobu určitou (3, 6 a 9 měsíců) nebo neurčitou s automatickým prodlužováním. Nechcete-li v budoucnu myslet na to, zda vaše pojištění stále platí, sjednejte si ho na dobu neurčitou.

Pojištění není drahé a v případě, že máte pilotní licenci déle než 12 měsíců, vám pojišťovna ještě o něco sleví.

Chcete-li se o produktu dozvědět více, přečtěte si aktuální VPP pro pojištění pilotů. Vyřízení přes internet vám zabere jen pár minut a v případě platby kartou budete pojištění okamžitě.