Postavte si krásný plot z betonových dílců

Skutečně dobrý plot musí splňovat hned několik požadavků. Obvykle chceme, aby plot náš dům či pozemek nejen chránil a vymezoval, ale i stylově doplnil. Někteří architekti dokonce chápou plot jako pomyslnou stuhu, která dům lemuje. Charakter plotu by měl být v souladu s typem a vzhledem domu. Pokud Vašim potřebám např. běžné pletivo nevyhovuje, zvažte jinou variantu a postavte si plot z betonových dílců. Získáte tím hned tři výhody najednou: jednoduchost, odolnost a estetický vzhled.

 

Plot vyroste před očima

Některé typy betonových dílců (též tvarovek) na první pohled připomínají dětskou stavebnici. Toto přirovnání je velmi trefné, protože stejně jednoduché je i vlastní sestavení plotu. Při zdění, nebo spíše lepení, do sebe dílce ve tvaru kvádru snadno zapadnou, což významně urychluje práci. Z toho plyne ještě další přednost. Při spojení dvou tvarovek nevzniká téměř žádná spára. Není tedy nutné spoje dále ošetřovat nebo vyplňovat. Vyhneme se tak zdlouhavému spárování. Co nás naopak nemine, je radost z toho, jak rychle nový plot roste. Pokud se ale někomu bílé spáry vysloveně líbí, klidně si může vybrat jiný typ, který je na tuto tradiční techniku vhodný.

 

Odolnost a spolehlivost

Ploty sestavené z tvarovek budí respekt díky známým vlastnostem betonu. Patří k nim zejména odolnost, stálost, tvrdost a spolehlivost. Dílce od kvalitního dodavatele splňující normy ČSN vynikají mrazuvzdorností a jsou opatřeny impregnací. Celkovou pevnost plotu lze u některých typů zvýšit např. armováním nebo betonovou výplní. Pokud se při realizaci dodrží stanovené stavební postupy, můžete se spolehnout, že plot vydrží dlouhé roky. Doslova se naplní význam rčení „můj dům – můj hrad“.

 

 

Krásný plot bez námahy

Chcete, aby Váš plot byl skutečně výjimečný, nebo aby naopak nenápadně zapadl do okolí? Žádný problém, betonové plotové dílce vyhoví ve všem. Výrobci myslí i na tyto situace a bloky nabízí hned v několika variantách. Obvykle můžeme volit z celé palety barev, mezi nimiž většinou nechybí cihlová, černá nebo – velmi oblíbená – přírodní.

Betonové stavební bloky určené pro stavbu plotů či zídek se dále člení dle povrchové úpravy. Na výběr máme např. povrchy hladké i přírodně zrnité. Příznivce tradičních materiálů potěší betonové lícové cihly, které jsou k nerozeznání od původních pálených, ale jsou pevnější a nadto vynikají svou trvanlivostí.

Díky těmto variantám provedení se pak ploty nemusí dále upravovat. Odpadá práce s omítáním a vzhled plotu je vždy perfektní. Betonové dílce můžeme také vzájemně kombinovat a vytvářet vskutku originální stavby. Ať už se rozhodnete pro stavebnicový systém, umělé kameny, nebo betonové cihly, můžete si být jisti, že Váš plot postavíte snadno, navíc bude dobře vypadat a pevně stát.

Katalogy produktů ZDE