Představujeme značku FORD

Na našem automobilovém trhu můžeme současnosti registrovat několik desítek značek aut od mnoha světových výrobců. Některé jsou oblíbené, jiné méně. O tom, že tuzemskému trhu dominuje Škoda, není třeba dlouze mluvit. My se dnes ale zaměříme na jinou automobilovou značku, která na našem trhu má také velmi podstatnou roli a dlouhodobě patří k nejprodávanějším. Konkrétně se jedná o americkou značku FORD.

 

Něco málo z historie

Jak jinak naše představení začít, než úplně od začátku. 16. Června roku 1903 bratři Henry a Edsel Fordovi v americkém Derbornu založili firmu FORD Motor Company. Postupem času se firma neustále rozvíjela a rozšiřovala a již od počátku 20. Století ještě společně se značkami Chrysler a Generel Motors dominovala americkému trhu. V USA je stále nejrozšířenější, ale s velkou popularitou se setkává i v Evropě a na našem trhu.

 

Nabídka vozů v historii a dnes

Už od samotného založení se vyvinuté vozy Ford snažily o to, aby vynikaly svým dynamickým designem a skvělou výbavou. Jako první model byl představen vůz FORD Model A Dalším druhem byl populární FORD Model T, který se vyráběl od roku 1903 až do roku 1927 a za tu dobu bylo vyrobeno přes 15 milionů kusů. V současnosti FORD vyrábí mnoho variant vozů. Od malých, přes rodinné, užitkové, off-road i luxusní. Vybrat si tak může opravdu každý. Mezi nejoblíbenější modely se také dlouhodobě řadí luxusní Ford Mondeo.

 

Vybírejte jen u specialistů

Jestli budete mít zájem si vozy FORD detailněji prohlédnout a třeba následně i koupit, měli byste se obrátit na spolehlivého autorizovaného prodejce. Autorizovaný prodejce vám nabídne lepší podmínky a zázemí a také komplexní servis. Leaderem na našem trhu u značky FORD je Auto MOTOL BENI a.s., kterého můžete najít v Praze.

Detailní informace o nových vozech značky FORD najdete na www.fordmania.cz