Foto

Probiotické tampóny ellen® – nová kvalita péče a ochrany intimního zdraví ženy

Více než dvě třetiny českých žen pravidelně trpí vaginálními záněty. Jednoduchým a přirozeným prostředkem, jak obnovit rovnováhu vaginální mikroflóry, je pravidelné používání probiotických tampónů ellen®.

 

 

 

 

Zdraví ženy je i otázkou zdravé vaginální mikroflóry, která obsahuje zdraví prospěšné bakterie zvané laktobacily – bakterie mléčného kvašení. Právě tyto bakterie chrání ženské tělo před vnějšími agresivními mikroorganizmy, které mohou být příčinou různých infekcí. Počet laktobacilů může být snižován např. užíváním antibiotik, tabákem, nadměrnou nebo nevhodnou intimní hygienou, hormonálními změnami, nadměrným stresem, nošením syntetického nebo těsného oblečení, koupáním v bazénech, pobytem v saunách, ale i nechráněným sexem.

Přední český odborník v oblasti léčby vaginálního diskomfortu doc. MUDr. Vít Unzeitig říká: „Nejméně dvě třetiny českých žen se někdy setkaly s poruchou obranyschopnosti pochvy. Výtok je kromě těhotenství nejčastější příčinou návštěvy gynekologa a statisíce žen ve fertilním věku trpí těmito potížemi opakovaně a dlouhodobě.“

Probiotické tampóny ellen®  – prevence i léčba

Tampóny ellen®, obsahují  laktobacily –  bakterie mléčného kvašení, které jsou lidského původu a patří mezi nejčastější kmeny, nacházející se v přirozené zdravé poševní mikroflóře. Kombinace těchto laktobacilů je patentována pod obchodní značkou LN® (Lacto-Naturel®).  Přítomnost LN® v tampónech ellenÒ tak zaručuje pozitivní vliv na obnovení vaginální mikroflóry u žen, které je používají. Není nutné se obávat toho, že se laktobacily z tampónu „vytratí“ dříve, než jsou použity. Aktivní probiotická složka LN® se z tampónu uvolňuje až při tělesné teplotě, přičemž tento proces žena vůbec nepociťuje.

 

Foto

Především během menstruace je vaginální mikroflóra obzvlášť nestabilní a zvyšuje se její pH. To vyhovuje rizikovým mikroorganismům, které se stávají biologicky aktivními a rizika rozvoje zánětu stoupají až pětinásobně. Právě tehdy je vhodné dodat chybějící laktobacily prostřednictvím probiotických tampónů ellen®, aby byla rovnováha opět obnovena, jak potvrzuje doc. MUDr. Vít Unzeitig, CSc.: „V době menstruace dochází k přirozenému úbytku laktobacilů a naopak k pomnožení jiných nebezpečných bakterií. A právě ty si umí probiotické tampóny ohlídat. Díky nim nabízíte pochvě pomoc ve chvíli, kdy to nejvíce potřebuje.“ Užívání probiotických tampónů ellenÒ je tak jednoduchým a přirozeným způsobem, jak toho dosáhnout.

Příznivé účinky jsou zřejmé již po použití v průběhu první menstruace, ale žádoucí rovnováhy vaginální mikroflóry se dosáhne pravidelným používáním po dobu třech až šesti měsíců. Během každé menstruace je mohou používat nejen ženy, které mají problémy se svěděním, zápachem a infekcemi, ale i dívky od první menstruace nebo ženy, které tampóny nikdy předtím nepoužívaly. Doc. MUDr. Vít Unzeitig, CSc. dále dodává: „Bude-li žena používat probiotické tampóny stejně jako ostatní tampóny, zvolí správnou absorpční velikost a bude je měnit v intervalu maximálně osmi hodin, potom není třeba se obávat nežádoucích účinků. Předávkování pochvy laktobacily v době menstruace není reálné.“

Probiotické tampóny ellen® lze užívat při vaginálních problémech i mimo menstruaci, jak potvrzuje doc. MUDr. Vít Unzeitig, CSc.:  „V tomto případě je nutné probiotický tampón ellen® před použitím lehce navlhčit pod čistou tekoucí vodou a následně zavést. Díky tomuto lehkému navlhčení bude zajištěna účinnost laktobacilů obsažených v probiotickém tampónu, stejně jako během menstruace.“

Bezpečnost a účinnost probiotických tampónů byla navíc zkoumána mnohými klinickými studiemi. Nová studie, nedávno publikovaná v časopise Journal of Microbes and Infections prokazuje, že u žen, léčených pro narušení vaginální mikroflóry (bakteriální vaginóza nebo kvasinková infekce), se mohou probiotické bakterie LN® podílet na dlouhodobém účinku léčby tak, že zajistí zlepšení složení bakteriální mikroflóry, díky čemuž se sníží počet opětovných vzplanutí onemocnění.

V České republice získaly probiotické tampóny ellen® doporučení České gynekologické a porodnické společností ČLS JEP.

Pro všechny uživatelky jsou probiotické tampóny ellen® nabízeny ve třech různých baleních.

Balení mini obsahuje 14 ks (doporučená cena v lékárně: 230 Kč),

Balení normal obsahuje 12 ks (doporučená cena v lékárně: 199 Kč)

Balení super obsahuje 8 ks tampónů (doporučená cena v lékárně: 177 Kč)