Problémy se spánkem v letních měsících mohou mít příčinu na střeše

Bydlení v rodinném domku s plochou pultovou střechou, má množství výhod i drobné nevýhody, stejně jako každé bydlení. Možná se vám stává, že v letních měsících v těchto domech špatně usínáte a spíte, protože interiér je přehřátý. V noci nemusí pomoci ani otevřená okna dokořán a stále máte pocit, jako by v domácnosti bylo zapnuté topení. A nejste daleko od pravdy, protože do místností opravdu může sálat teplo z něčeho horkého. A jsou to právě střechy.

 

Přes den se zahřejí a v noci teplo pouští

Ploché pultové střechy se v letních měsících dokáží rozpálit do opravdu vysokých teplot. Přes den je slunce zahřívá a ve volné ploše pod střešní krytinou se akumuluje stále vyšší teplota. Když jste přes den v práci, tak vám to ani nevadí, ale po příchodu domů teplota z rozpálených střech proudí právě do interiéru. Výsledek je tedy stejný, jako byste si u stropu zapnuli topení. A ráno se celý proces opakuje. Střecha se přes den nahřeje a přes noc proudí teplo do interiéru.

 

Dá se to řešit?

Možná se vám může zdát, že problém s přehřátou střechou půjde vyřešit jen velmi složitě. Prostory mezi stropem a střešní krytinou jsou malé a přístup rozhodně nebývá ideální. Správnou variantou je samozřejmě zateplení plochých střech. Většina izolačních materiálů se ale do těchto stísněných prostor velmi složitě instaluje a výsledek bývá nekvalitní. Naštěstí však existuje materiál i metoda, které si poradí i se zateplením těchto prostor dokonale. Jediné, co je zapotřebí je malý vstupní otvor – vikýř, kterým dovnitř projde člověk.

 

Řešení přináší foukané minerální izolace Magmarelax

Ideální volbou pro zateplení plochých střech je využití foukaných minerálních izolací. Materiály jsou foukány pomocí hadice do střešních prostor a vytvoří souvislou izolační vrstvu. Mezi nejkvalitnější izolace svého druhu se pak řadí zejména materiál Magmarelax. Tato foukaná minerální izolace dosahuje skvělých tepelně-izolačních hodnot a dokáže skvěle bránit pronikání tepla. V létě tedy zamezí pronikání tepla z rozpálených střech. V zimě také oceníte vlastnosti tohoto materiálu. Opět nepropouští teplo, ale v zimě brání jeho únikům z domácnosti a vy tak i výrazně ušetříte na vytápění.

 

Detailní informace o materiálu najdete na www.magmarelax.cz.