Proč dát před obyčejným skleníkem přednost tomu z polykarbonátu?

Žádná zahrada, se kterou to její majitel myslí opravdu vážně, se bez něj neobejde. Skleník dokáže na jaře urychlit sazeničky zeleniny i květin, a později prodlouží vegetační sezónu dlouho do podzimu. Modely ze skla však přestávají náročným zahrádkářům jednoduše stačit. A čím je nahradit?

Odpovědí je moderní polykarbonát, který má oproti dříve běžně používanému sklu celou řadu výhod. Je kvalitnější, odolnější a bezpečnější. Bez potíží udělá z vašeho sezónního pomocníka zázemí pro celoroční zahrádkářské kratochvíle a ještě mnohem víc. Obejde se bez betonové základny a časem nezestárne. A na nevzhledné cákance od bílé barvy můžete díky přirozené ochraně vůči UV záření zapomenout definitivně. Zdá se vám to málo? Tak tady je kompletní přehled výhod skleníků z polykarbonátu:

 

Výhody polykarbonátových skleníků

  • lepší tepelně-izolační vlastnosti oproti skleněným výplním
  • vysoká bezpečnost – polykarbonát netvoří střepy ani nepraská při krupobití
  • je vysoce odolný a pružný
  • nevyžaduje prakticky žádnou údržbu
  • obsahuje UV filtr, chránící rosliny před nežádoucím vlivem slunce při zachování vysoké světelné propustnosti (70-80 %)
  • snadno a rychle ho zvládnete nainstalovat i svépomocí

Polykarbonátové skleníky se dokonale hodí do našich klimatických podmínek snad jen s výjimkou horských oblastí s vyšším sněhovým pásmem, kde by nemusely odolat dlouhodobému zatížení sněhem. A menší nevýhodu představuje i jejich nízká hmotnost, a to zejména v případě, pokud by se přes vaši zahradu přehnala vichřice. Na druhou stranu skleněné skleníky by v té době byly už samá díra.

Polykarbonát je ideální i pro rekonstrukci vašeho starého skleníku

Chcete okamžitě využívat všech výhod moderního polykarbonátu? Pak dopřejte svému starému skleníku hi-tech rekonstrukci. Na stránkách www.nejlevnejsipolykarbonat.cz vám nařežou desky z vysoce kvalitního polykarbonátu přímo na míru. Stačí jednoduše vysadit staré sklo a nahradit ho touto novinkou. Jednodušší už to zkrátka být nemůže!