Proč je pravidelný pohyb tak důležitý?

Lidé (v normální váze), kteří se pravidelně hýbou aspoň 150 minut týdně žijí až o 7,2 roky déle než ti, co nesportují, nebo jsou obézní. Ukázala to studie zveřejněná v periodiku Public Library of Science.

3 významné důvody ke cvičení

Všichni víme, že je pro nás dobré pravidelně sportovat, nebo aspoň chodit. Občas je však důležité si připomenout, jak moc cvičení ovlivňuje naše zdraví, a tím celý náš život.

Kvalitnější a delší život

WHO (World Health Organization) říká, že lidé, kteří jsou více aktivní, mají nižší risk vzniku zdravotních problémů jako je vysoký krevní tlak, cukrovka II. typu, mrtvice, rakovina prsu či tlustého střeva a další.

Pro aktivní jedince je také daleko snazší udržet si stabilní a zdravou váhu.

Podpora dobré nálady

Pravidelným posilováním se také můžete stát šťastnějšími.

Cvičením se totiž v mozku uvolňují chemické látky jako jsou endorfiny (hormon štěstí), serotonin, dopamin, noradrenalin (stresový hormon) a BDNF. Podle fitnesseducation.edu kombinace těchto pěti hormonů zmírňuje projevy deprese a úzkosti.

Lepší spánek

Cvičení vám nejen napomůže usnout rychleji, ale také bude váš spánek kvalitnější.

Podle hopkinsmedicine.org pohyb pomáhá k delšímu intervalu hlubokého spánku, který je velice důležitý pro správné fungování paměti a doplnění energie.

Nehledě na to, že kvalitní spánek je důležitý pro prevenci chorob jako jsou onemocnění srdce, cukrovky, mrtvice atd.

Pokud jste doteď sportování šidili, je načase se zamyslet nad změnou životního stylu, zejména pokud jste v sedavém zaměstnání. Pravidelným cvičením získáváte energii a také lépe trávíte, proto je pro vás snazší hlídat si váhu. Nemusíte si nutně hned hledat osobního trenéra, ale procházky několikrát za týden nebo den strávený v bazénu či hodina pilatesu pro vaše tělo i mysl může hodně udělat.