Proč je přírodní kolagen tolik důležitý a v jaké formě pomůže nejvíce?

Kolagen je zázračná přírodní látka. Jedná se o bílkovinu, která je nezbytná pro zdraví nás všech. Kolagen je totiž základní stavební jednotkou všech pojivových tkání v lidské těle. Platí, že pokud nemá tělo kolagenu dostatek, rychle chátrá a objevují se i velmi nepříjemné zdravotní problémy. O dostatečný přísun kolagenu je proto nutné se zajímat. Prozradíme vám, jaké jsou účinky kolagenu a jak zajistit jeho optimální příjem.

 

Co jste možná nevěděli

O kolagenu byste určitě měli vědět, že je to látka, která se největší měrou podílí na optimálním stavu kloubů a kloubních chrupavek. Lidské tělo bez problémů zpracovává přírodní kolagen zhruba do 30. roku života, potom je v mírném útlumu a zhruba kolem 60. roku dochází k velmi výraznému poklesu tvorby kolagenu. V důsledku toho vznikají nepříjemné problémy jako je bolestivost kloubů i jejich snížená hybnost. U každého člověka se tyto projevy objeví dříve či později. Problémy s bolavými klouby často mívají i sportovci a to i v produktivním věku.

 

Kolagen výrazně napomáhá pleti

Mezi pozitivní účinky kolagenu patří i omlazování pleti. Pokud má tělo kolagenu dostatek, pleť je pružná a má mladistvý vzhled. Pokud látka chybí, pokožka „povadá“ a vrásky se prohlubují. Pozitivně působí i proti akné a ekzémům.

 

V jaké formě je nejlepší?

Přírodní kolagen je velmi těžké do těla dopravit. Jedinou možností, se kterou budete mít jistotu dostatečného přísunu kolagenu, jsou speciální potravinové doplňky.

 

Můžete si namíchat vlastní

Dobrá zpráva i pro vás je, že se nemusíte spoléhat na běžné doplňky stravy, které jsou často až nehorázně předražené. Každý má díky službě Mixturam možnost, namíchat si vlastní doplňky stravy. Vše je velice jednoduché, stačí si otevřít stránky www.mixturam.cz, zde najdete aplikaci, která umožňuje volit si složení vašeho vlastního doplňku stravy. U každé látky najdete podrobný popis, v čem je pro organismus prospěšná. Sami si mixujete vlastní podporu zdraví.