Delší topná sezona znamená vyšší výdaje! Jak je snížit,

Bohužel opět nastává nejméně oblíbené období roku, alespoň z hlediska nákladů na provoz domácností. Topná sezona už vlivem sychravého a chladného počasí začala a české domácnosti už byly nucené začít s vytápěním. Některé méně, některé více, ale vytápějí všechny. Brzký začátek topné sezóny má za následek samozřejmě větší odběr, elektřiny, plynu nebo větší spotřebu tuhých paliv. Čím více energií a paliv k topení využijete, tím větší bude částka na zúčtování vytápění. Nikdo z nás nechce platit více, ale jak tomu zabránit?

 

Jaké jsou možnosti? Nejprve promyslet!

Snažit se ještě zajistit úspory za každou cenu a investovat do prvního řešení, které se naskytne, není správnou volbou. Je důležité zjistit, které řešení bude mít nejlepší poměr ceny a kvality. V tomto případě je i hlavní prioritou největší efektivita a také návratnost financí, které se vrátí právě z úspor. A jak to funguje v realitě? Představíme si výměnu oken, zateplení fasády a také podlahy na půdě. Konkrétní čísla jednotlivých způsobů nám dodala společnost IP Izolace Polná.

„Výměna oken dokáže uspořit jen 8,8% nákladů na topení. Každé procento úspory přijde poměrně draho – stojí zhruba 27 tisíc korun a efektivita je tedy velmi nízká. Zateplení fasády disponuje lepším poměrem. Dokáže snížit náklady na topení až o 44%. Též cena je příznivější než při výměně oken. Zhruba 10 tisíc korun na jedno procento úspor.

Nejlepším řešením je však zateplení podlahy na půdě. Může ušetřit až třetinu nákladů na topení. Přitom investice představuje pouze 5,5 tisíce korun na procento úspor. Systémem MAGMARELAX získáte efektivitu, kvalitu za super cenu! Ale proč stropy? Odpověď je až překvapivě jednoduchá a každý z nás jí zná už z prvních hodin fyziky na základní škole. Teplý vzduch stoupá vzhůru a pokud nebude strop zateplený, najde si skulinku a z místností unikne.“

 

Izolované střechy s pomocí Magmarelax

Většina druhů izolací se potýká na složitých střechách s nemalými překážkami. Těžko přístupná místa jsou náchylná pro chyby v zateplení a do střechy je potřeba jen minimálně zasahovat. Mezi konstrukce lehčí patří vazníkové střechy. Zde není možné účinně rozprostřít vrstvu izolace z rohoží kvůli špatnému přístupu a složitosti dřevěných prvků. Pokud ale bude využita foukaná minerální vlna MAGMARELAX®, jste schopni i takto složitou střechu účinně zateplit během několika hodin práce. Střechy bytových domů mají zpravidla konstrukce vhodné k dodatečnému zateplení. Lze tak s úspěchem využít nízkonákladového opatření – systém MAGMARELAX®. To zajistí výrazné snížení nákladů za vytápění a to rychle, bez velkých zásahů do konstrukce. Návratnost zateplení stropu domu je rychlá a tak se řadí mezi nejefektivnější kroky zateplení.

 

Izolované půdy s pomocí Magmarelax

Se zateplením půdních prostor si foukaná minerální izolace MAGMARELAX® poradí hravě.

Materiál se aplikuje foukáním do půdních meziprostor nebo do dutin. Tudy totiž z obytných místností uniká třetina tepla. Teplý vzduch je lehčí než studený a stoupá ke stropu vytápěných místností. Většinou si najde skulinky a proudí bez užitku na půdu. Nafoukáním izolace se utěsní i ty nejmenší skuliny a otvory. Vlastní aplikace systému MAGMARELAX®je velmi jednoduchá. Materiál je umístěn na nákladním voze, ze kterého putuje hadicí přímo do zateplovaných prostor. To vše za běžného provozu domácnosti. Není ani třeba příliš vyklízet půdu. Pracovníci nenadělají nepořádek a vše je hotovo za pár hodin.

 

Izolované podlahy s pomocí Magmarelax

Stropní systém MAGMARELAX® se dá využít při realizaci zateplení na rodinných i bytových domech. Systém je především lehký, přesný, variabilní a vysoce únosný.

Podlahu samotnou tvoří nášlapná vrstva z OSB desek na pero a drážku. Konstrukce je hotova za jeden den a následně se zafouká.

Půdu můžete ihned využívat pro skladování nebo pro sušení prádla. Ale nemusí zůstat jen u toho. Díky izolaci podlahy půdy může podkroví sloužit i netradičním způsobem. Vytvořte si na půdě letní obytný prostor, relaxační prostor nebo dílnu. A hlavně. Už nemusíte zatěžovat svůj dům pokládáním těžkých izolačních desek a následnou betonovou podlahou.

A proto neváhejte, a ještě dnes vyplňte nezávazný formulář a vyřešte své účty ještě do Vánoc. Získejte od nás 20% slevu na jedničkovou ekologickou izolaci MAGMARELAX ECO!

Více na www.magmarelax.cz/akce nebo na telefonu 800 100 533.