Proč je zimní zahrada lepší než terasa

Ještě než se pustíme do vypisování kladů a záporů v jednotlivých variantách stavební konstrukce, položte si základní otázku. Jakým způsobem chcete svůj prostor před domem využívat? Máte rádi občasné sedavé dýchánky s přáteli za podzimních večerů u plápolajícího ohně nebo hledáte ideální způsob rozšíření nemovitosti. Terasa a zimní zahrada je ve své podstatě neporovnatelná a to co se zamlouvá jednomu, nemusí se hodit druhému.

Přece jenom se na tyto dvě odlišné kategorie podívejme z trochu bližšího pohledu a uveďme si na pravou míru jejich skutečné využití.

 

Terasa jednoduchá na realizaci

A přesně o tom terasa u domu je. Cenově dostupné konstrukční řešení vám zajistí celkem rychlou možnost k využívání venkovního prostoru. Při správném zastřešení se pak nemusíte starat ani o případný déšť nebo nepříjemný vítr.

S teplotou je to pak o poznání horší. Zimní zahrada se dá ve své celoroční podobě využívat po celý rok, což se o terase říci nedá. Ta poskytuje útočiště jen do únosnosti majitele. Jedná se o otevřenou konstrukci se zastřešením. Ta je tvořena sloupky podepírající zvolené zastřešení.

Zimní zahrada rozšiřuje vaše možnosti

Zimní zahrady dokážou přinést další místnost navíc a pakliže si zvolíte správný projekt, určitě se stane nedílnou součástí vašeho obývacího pokoje. Ideální místo k vytvoření pracovny, herního koutku nebo k posezení s přáteli pod širým nebem nehledě na venkovní teploty se hledá opravdu těžko. Zimní zahrada je z tohoto pohledu doposud nepřekonanou záležitostí.

Žádné počasí vám nezabrání k vytvoření speciálního večera, navíc je vytápěná a všichni účastníci se cítí jako doma. Posezení v nich je teda možné po celý rok, aniž by utrpěl celkový užitný komfort.

Pokud vás zajímají současné trendy ve výstavbě zimních zahrad, navštivte internetové stránky na adrese www.hobbytec.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*