Proč je zimní zahrada lepší než terasa

Ještě než se pustíme do vypisování kladů a záporů v jednotlivých variantách stavební konstrukce, položte si základní otázku. Jakým způsobem chcete svůj prostor před domem využívat? Máte rádi občasné sedavé dýchánky s přáteli za podzimních večerů u plápolajícího ohně nebo hledáte ideální způsob rozšíření nemovitosti. Terasa a zimní zahrada je ve své podstatě neporovnatelná a to co se zamlouvá jednomu, nemusí se hodit druhému.

Přece jenom se na tyto dvě odlišné kategorie podívejme z trochu bližšího pohledu a uveďme si na pravou míru jejich skutečné využití.

 

Terasa jednoduchá na realizaci

A přesně o tom terasa u domu je. Cenově dostupné konstrukční řešení vám zajistí celkem rychlou možnost k využívání venkovního prostoru. Při správném zastřešení se pak nemusíte starat ani o případný déšť nebo nepříjemný vítr.

S teplotou je to pak o poznání horší. Zimní zahrada se dá ve své celoroční podobě využívat po celý rok, což se o terase říci nedá. Ta poskytuje útočiště jen do únosnosti majitele. Jedná se o otevřenou konstrukci se zastřešením. Ta je tvořena sloupky podepírající zvolené zastřešení.

Zimní zahrada rozšiřuje vaše možnosti

Zimní zahrady dokážou přinést další místnost navíc a pakliže si zvolíte správný projekt, určitě se stane nedílnou součástí vašeho obývacího pokoje. Ideální místo k vytvoření pracovny, herního koutku nebo k posezení s přáteli pod širým nebem nehledě na venkovní teploty se hledá opravdu těžko. Zimní zahrada je z tohoto pohledu doposud nepřekonanou záležitostí.

Žádné počasí vám nezabrání k vytvoření speciálního večera, navíc je vytápěná a všichni účastníci se cítí jako doma. Posezení v nich je teda možné po celý rok, aniž by utrpěl celkový užitný komfort.

Pokud vás zajímají současné trendy ve výstavbě zimních zahrad, navštivte internetové stránky na adrese www.hobbytec.cz.