Proč jsou binární opce tak oblíbené?

Jestliže už jste si někdy pohrávali s myšlenkou zhodnotit své volné finanční prostředky výhodněji a lépe než u standardních bankovních institucí, určitě už jste narazili na obchodování s binárními opcemi. Na první pohled vypadají jako skvělý obchodní instrument pro začátečníky, mají ovšem svá ale.

Binarní opce často svým klientům doporučují i někteří obchodníci jako produkt vhodný do začátku. Omylem nebo záměrně je ale „zapomenou“ upozornit na některá rizika a především nutnost poměrně slušné dávky vzdělávání, bez které není úspěšné obchodování s nimi možné.

Martin Ch. z webu Tradeportal365.com říká, že binární opce mohou být velice nebezpečná forma obchodování pro ty, co o obchodování nic neví, a proto je třeba se důkladně vzdělat a seznámit s riziky.

 

Číslo, která vás uhranou

Binární opce lze rozdělit do tří kategorií.

Krátkodobé opce – jejich splatnost se pohybuje v řádu sekund až minut, nabízejí zhodnocení až 85%.

Střednědobé opce se počítají na několik desítek minut až hodin, nabízejí zhodnocení až 90%.

Dlouhodobé opce lze splatit až po několika dnech, týdnech nebo dokonce měsících. Zhodnocení se může pohybovat až okolo 500%.

Všechna tato čísla vypadají velmi lákavě, takže se burzovní nováček pustí do obchodování ještě dříve, než si pořádně zjistí, co to binární opce vlastně jsou a jak s nimi zacházet. Tušíte, co znamenají pojmy High/Low, Boundary, Pairs, realizační cena nebo Opční prémie? Pokud ne, podívejte se na odkaz recenze Plus500, kde vám vše přehledně vysvětlí, protože podrobnosti o všem výše zmíněném by dalece přesáhly rámec tohoto článku. Jako bonus se pak dozvíte, kde si můžete vyzkoušet obchodování tzv. nanečisto a bez rizika, nebo kde získat výhodné vstupní bonusy.

Je dobré vědět, že binární opce je možné obchodovat i s velmi malým kapitálem a minimalizovat tak počáteční rizika při případné ztrátě. Je pravdou, že průměrné zhodnocení se pohybuje okolo 70%, ale je třeba přihlédnout také ke konkrétním podmínkám daného brokera. Doporučujeme proto vyhledávat výhradně licencované brokery ČNB, u kterých máte jistotu fair play jednání. Díky tomu bude vaše obchodování na burze něčím víc než jen pouhou sázkou do loterie.