Proč se vyplatí investovat do zateplení stropů?

Přemýšlíte o tom, že v letošním roce na svém rodinném domě provedete úpravy, které by vám přinesly efektivnější bydlení a třeba i úspory na vytápění? V takovém případě byste měli řešit zateplení. Jenže kompletní zateplení celého domu vyjde na několik set tisíc a ne každému se chce investovat tak vysoká suma. Existují i další druhy zateplení, které jsou velmi efektivní. Mezi ně se řadí například zateplení stropů. Proč se vyplatí přemýšlet o zateplení stropů a investovat do této úpravy.

Představíme si foukanou izolaci

I v oblasti zateplení stropů a půd existuje několik materiálů a technologií, které se dají využít. Nejlepšího hodnocení v současnosti ovšem dosahují foukané minerální izolace. Ty na podlahách půd vytvoří rovnoměrnou a souvislou vrstvu izolačního materiálu. Mezi nejlépe hodnocené druhy foukaných minerálních izolací patří foukaná izolace Magmarelax. Zateplením podlahy na půdě získáte výhody v létě i v zimě.

ofoukanychmineralech

V zimě můžete ušetřit až 30% současných nákladů na vytápění

Největší výhody přináší zateplení stropů minerální izolací v zimě. Stará se totiž o úspory nákladů na provoz domácnosti, konkrétně na vytápění. Za vytápění každoročně utratíme několik tisíc korun. Zateplení foukanou izolací může ušetřit až 30% ze současných nákladů. Jak? Především proto, že vrstva izolačního materiálu zabraňuje teplému vzduchu odcházet z místnosti. Teplý vzduch je řidší a logicky stoupá vzhůru. Pokud bude na stropě izolační překážka, vzduch se udrží v místnosti déle a izolace tak sníží intenzitu vytápění.

V létě zabraňuje přehřívání domu

Funkci nepropouštět teplo má minerální izolace na půdách i v létě. Jen funguje opačně. Zatímco v zimě nechceme, aby teplo unikalo z místnosti ven, v horkých letních dnech potřebujeme, aby se teplo nedostávalo dovnitř a interiér rodinného domu se nepřehříval. V létě se nejvíce rozpalují na rodinných domech střechy. Právě ze střech pak teplo sálá na půdu a stropem i do obytných místností. Izolace stropů a podlah na půdě teplo ze střech zastaví a i v horkých letních dnech napomáhá udržet v interiéru příjemné klima.

Detailní specifikaci zateplení půd pomocí izolace Magmarelax najdete na www.mojeizolace.cz.