Proč se vyplatí izolovat stropy už před létem? Důvodů se nabízí hned několik!

Izolace stropů a podlah na půdě patří k nejvyužívanějším způsobům zateplení. Proč? Dochází totiž k významnému snížení tepelných ztrát v zimním období. Teplené ztráty mohou být až ve výši 30%. Izolace stropů a půd se ale vyplatí udělat ještě před začátkem léta. I v létě totiž izolace přináší množství výhod, které oceníte.

Dům se díky izolaci nebude přehřívat

Přehřívání domů v letních měsících je v českých domácnostech častý jev. Důležité je vědět, že největší část slunečního záření se opírá na střechy. Ty se rozpalují na maximální teploty. Nezáleží na tom, jestli máte betonovou, plechovou nebo jinou střešní krytinu. Od rozpálených střech proudí teplo do půd a pak i dále do zbytku domu – tedy v případě, pokud není na půdě nic, co by teplu dokázalo zabránit v průniku do interiéru. Ale správná izolace podlah na půdě dokáže teplo zastavit v pronikání dále a tak váš interiér udržet v příjemných teplotách. Přemýšlejte o tom…

Izolace zastaví teplo v létě a udrží ho v zimě

Izolace stropů a půd zabrání průniku tepla, což oceníte i v zimních měsících. Jen v opačném směru. V zimě potřebujete co největší množství nashromážděného tepla udržet ve vytápěných místnostech a rozhodně není potřebné, aby teplo unikalo na půdu. Izolace podlahy na půdě dokáže zabránit i tomuto jevu. Musí však být bez tepelných mostů. Jak toho docílit?

Řešením je foukaná izolace Magmarelax

Foukaná izolace je pro zateplení půd nejlepší. Zejména pak foukaná izolace Magmarelax, protože tato izolace na půdách vytvoří souvislou vrstvu bez mezer a teplo tedy nemá kudy pronikat. Tato izolace je aplikována pomocí hadice. Na realizaci zateplení pomocí izolace Magmarelax se na našem trhu specializuje společnost IP Izolace Polná.

Kompletní informace na www.ippolna.cz.