Propadli jste rybaření? Jistě jste si pořídili nejlepší vybavení – ale mysleli jste i na brýle?

Každý rybář to zná – tu pohodu, kterou stráví na židličce u vody, čekání, kdy se nějaký ryba rozhodne, že se chytne na háček, a hlavně ten úchvatný pohled do blyštící se hladiny našich vod. Mnohdy takto rybáři prosedí i několik hodin, či třeba i celý den. I když myslí na to, že by se měli chránit například před sluníčkem pomocí opalovacího krému, velice často podceňují další fakt – a to ten, že by se stejně ohleduplně měli starat také o své oči!

 

Proč jsou brýle u vody tak nutné?

Sluníčko, které se odráží od vodní hladiny dokáže mnohokrát nepříjemně ovlivnit oči a zrak, proto je nutností, aby měl každý rybář po ruce kvalitní brýle – a to nejlépe polarizační brýle! Nejenomže budete mít své oči v bezpečí, ale také můžete být „in“ – v dnešní době jsou totiž na trhu mnohé varianty, jen si vybrat!

 

Co jsou vlastně polarizační brýle a jak se liší od těch klasických, slunečních?

Rozdíl mezi nimi je jednoduchý – jak se dá již vytušit z názvu, polarizační brýle obsahují navíc polarizační filtr, který propustí pouze pozitivní vertikální vlnění. Tak je váš pohled ven velice kontrastní a nemusíte se nikdy obávat nepříjemného oslnění, přičemž neustále vidíte neskutečně ostře – a to nejen okolo sebe, ale hlavně i do vody! Zároveň tento filtr chrání oči před únavou a jejich ovlivňování barvami.

 

Široké využití

Nemusíte se ale bát, že takto „in“ budete pouze u vody – tyto brýle můžete samozřejmě využít například i při sportování, řízení auta nebo či jen tak při relaxační procházce po městě. I v těchto případech mají polarizační brýle své výhody. V autě vás již neoslní pronikající paprsky přes přední sklo a při prohlížení výloh již nebudete vidět pouze svůj stín, ale vše, co vám tato výloha nabízí.

Už máte chráněné své oči i vy?