Prvotřídní matrace od českého rodinné firmy Matraceno Vám zajistí bezchybný spánek

Během spánku lidské tělo regeneruje a nabírá energii pro další den. Právě proto je kvalita spánku extrémně důležitá. Odvíjí se zejména od toho, na čem spíme. V tomto článku jsme pro vás připravili malý přehled těch nejlepších matracích na trhu. Zaručujeme, že na těchto matracích se vám bude spát jako v nebíčku…

 

Proč je výběr matrace tolik důležitý?

Kvalita matrace se přímo úměrně odráží na kvalitě našeho spánku. Je důležité, aby matrace tělu poskytla optimální podporu, aby mohlo regenerovat. Pokud tělu lidskému tělu dostatečný odpočinek nedopřejete, bude chátrat a bude mít větší sklon k „poruchovosti“. Nekvalitní matrace se výrazně podepíše na zhoršování vašeho zdravotního stavu. Zhoršovat se bude hybnost kloubů i svalů a klesne vaše psychická pohoda.

 

Jaké matrace jsou nejlepší?

O tom není možné jednoznačně rozhodnout. Matraci je vždy nutné vybírat podle individuálních potřeb. Důležitá je měkkost matrace a počet zón. Ideální matrace by měla mít 7 zón, které nabízejí vyváženou oporu pro všechny části těla. Mezi nejoblíbenější v současné době patří pěnové matrace. Dobrou volbu jsou matrace ze studené pěny, protože ty se dokonale přizpůsobí tvaru těla. Oblíbené jsou také pružinové matrace. Speciálním druhem je

pružinová taštičková matrace. Její jádro totiž tvoří jemné taštičkové pružiny, z nichž každá je uložena v textilním sáčku. Výhodou takto konstruované pružinové matrace je, že se stlačí pouze v bodě zatížení a okolní plocha zůstane nedotčena. Díky tomu má tělo optimální oporu v každé poloze.

 

Kvalitní matrace rozhodně nemusí být drahá

Pokud chcete mít jistotu, že koupíte kvalitní matraci za rozumnou cenu, měla by vás zajímat nabídka internetového obchodu matraceno.cz. I pro vás je zde připraven bohatý výběr různých druhů matrací za velmi příjemné ceny.