Rafting na českých řekách – nejoblíbenější řeky u nás

Rafting se do podvědomí širší veřejnosti dostal na počátku 90 let minulého století. Ihned se zařadil do kategorie adrenalinových sportů, kde čtyř a šesti členná posádka závodí na gumových nafukovacích člunech. Ať už se bavíme o sprintu, slalomu nebo sjezdu v divokých peřejích, vždy pro samotné aktéry přináší unikátní příval čisté energie. Česká republika se řadí mezí raftařské velmoci, jelikož si z každého ME nebo MS pravidelně vozí medaile. Není ani divu, že se rafting rozmáhá i mezi vodáky amatéry a společně s tím se na každém kroku objevuje nová půjčovna lodí. Pojďme se podívat na nejočekávanější toky pro sezónu 2015.

 

Rafting na Vltavě

Vltava je na samém vrcholu oblíbenosti českých toků, to si však vybírá i svou daň v podobě přeplněných kempů a hospod. Vše vám naopak vynahradí překrásná krajina, historické památky a svižné tempo. Asi nejkrásnějším úsekem je průplav skrze historická města Rožmberk nebo Vyšší Brod a Český Krumlov. Vltava je v podstatě takovou českou Mekkou.

 

Rafting na Berounce

Pokud hledáte poklidný tok zasazený do malebné krajiny plné sídel českých králů a zároveň poklidný tok vhodný pro výlet s celou rodinou i dětmi, tak právě Berounka je tou nejlepší volbou pro rok 2015. I přes to, že se jedná o méně náročnou řeku, tak pro své nádherné prostředí každým rokem opakovaně láká i zkušenější vodáky. Berounka je romantickou plavbou i připomenutím si, že Čechy jsou jedním z nejkrásnějších míst na světě.

 

Rafting na Otavě

Rozmanitá a rovněž populární řeka Otava nabízí celou řadu sjízdných jezů a peřejí, které poskytují dostatečnou dávku akce. Útulné hospůdky rozeseté podél celé řeky se postarají o vaše pohodlí kdykoliv to bude potřeba.

 

Rafting na Ohři

Řeka Ohře nabízí celou řadu památek, jezů a především krásnou přírodu. Určitě vás překvapí nemilosrdná peřej Hubertus, která dokáže pěkně pozlobit, ale i ostatní jezy prověří vaše dovednosti. Pokud nemáte svůj vlastní raft nebo kánoi, určitě vám s tímto problémem pomůže půjčovna lodí. Vyzkoušejte v roce 2015 něco netradičního a přeci natolik známého.