Řekněte STOP poškozeným vlasům! Tahle péče vaší hřívu opět dostane do formy!

Ačkoli po zdravých vlasech, které hýří zdravím i jasnou barvou, tajně touží drtivá většina z vás, žalostně mnoho lidí se musí smířit s realitou, která se od jejich vysněné představy výrazně liší. Absence barvy, roztřepené konečky, matný vzhled a zplihlost – takto by spousta z vás definovala své vlasy, za které se stydíte. Dost! Je na čase vyhlásit válku poškozené hřívě, která vás nutí schovávat účes pod čepicí a kvůli které ztrácíte na svém sebevědomí! Prostřednictvím následujících řádků vám poradíme, jak vaše vlasy opět dostat do formy – je to snazší, než si myslíte. Stačí jen vědět, jak na to!

Základní péče ve vaší režii

Máte-li poškozené vlasy, představa, že se sami opraví a ze dne na den budou opět zářit, je hodně naivní. Kdepak – kdo chce krásnou hřívu mít, musí se o to zasloužit! Základní péče, které byste měli věnovat dostatek pozornosti, představuje v prvé řadě především správnou volbu vlasové kosmetiky, do které patří nejen šampón či kondicionér, ale i nejrůznější olejíčky, masky si laky na vlasy. K dostání je celá řada šampónů, mezi kterými jen stačí vybrat takový, který je vhodný pro váš typ vlasů – existují tak přípravky speciálně určené pro vlasy mastné, suché v konečcích či barvené. Najděte ten správný a pamatujte, že v péči a poškozené vlasy, které chcete opět dostat do formy, nejde o kvantitu, nýbrž o kvalitu!

Tajemství správně foukaných vlasů

Vlasy si fouká drtivá většina z vás, ovšem skutečně jen málokdo opravdu ví, jak to dělat správně. Možná i u vás je foukání vlasů na denním pořádku, a ačkoli si myslíte, že postupujete s maximální pečlivostí a děláte vše pro to, abyste své hřívě ublížili jen minimálně, přesto se dopouštíte nejčastějších chyb v podobě foukání vlasů v předklonu či používání až přehnaně vysoké teploty vzduchu. Vybrat si správný fén na vlasy je mnohdy tvrdý oříšek, protože čím více produktů je na trhu k dostání, tím složitější je pro vás finální výběr. Sázkou na jistotu jsou fény, ale i žehličky na vlasy, u kterých si můžete dle vlastních potřeb nastavit teplotu. Zbytečně své vlasy nepřehřívejte – možná si myslíte, že čím vyšší teplota, tím rychlejší schnutí vlasů – ale takhle to nefunguje. Vysoká teplota vaší hřívu v podstatě uvaří – a to má ke kvalitě, zdraví i barvě hodně daleko.