S kterým elektrickým autíčkem můžete do terénu?

Příjemná jízda po lesní cestě, žádný ruch města, ptáčci okolo zpívají a do toho slyšíte, jak se děti se chichotají ze silného elektrického autíčka 4×4. Tak bude vypadat, když se vydáte s elektrickým autíčkem do terénu. Jaké na takovou jízdu potřebujete auto a jak se na ni připravit?

 

Terénní autíčka mají 4 motory

Pro jízdu do přírody a na nezpevněné povrchy si vyberte elektrické autíčko, které má náhon na všechna 4 kola. Poznáte jej podle toho, že má v názvu 4×4. Taková autíčka mají u každé pneumatiky jeden motor, a proto je jízda v nich plynulejší.

Elektrická autíčka obecně nejsou závodní stroje, ale spíše hračka na příjemné projížďky. Běžné městské modely tedy neumí překonat převýšení a jízda na nezpevněném povrchu v nich může být nepohodlná. Autíčka s pohonem na všechna 4 kola mají větší sílu a rovnoměrnější rozložení. S těmi bude například výlet do parku, lesoparku nebo na lesní cesty, příjemnější.

TIP na článekNejlepší hračky pro děti

 

Vybírejte kola z EVA pěny

Další důležitý faktor, na který nezapomínejte při výběru elektrického autíčka do terénu, je kvalita kol. Z čeho jsou vyrobené pneumatiky vašeho elektrického autíčka? Pro cesty mimo asfalt doporučujeme kola z EVA pěny.

Jsou měkčí a více odpružená, takže malý řidič má jízdu bez drkotání a natřásání. Zároveň plynulá jízda šetří i součástky autíčka.

 

Elektrické autíčko Jeep Raptor 4×4 je v několika barevných provedeních. Zdroj: ministerstvohracek.cz

 

Srovnání nejlepších modelů elektrických autíček 4×4

Pro lepší výběr, jsme pro vás srovnali 4 nejoblíbenějších elektrická autíčeka s pohonem na všechna 4 kola. Jedno z nich je navíc elektrické auto pro dvě děti.

typ autíčka kola motor rychlost bezpečnost tlumiče doplňky
Jeep Raptor 2020 EVA pěna 4x45W 3 rychlosti vpřed, 3 rychlosti vzad
3-4 km/h
bezpečnostní tlačítko STOP, bezpečnostní pásy LED osvětlení, slot na SD kartu, fm rádio
Buggy XJL 4×4 dvoumístné EVA pěna 4x45W 3 rychlostní stupně
3-8 km/h
bezpečnostní tlačítko STOP, bezpečnostní pásy 4 tlumiče elektrické auto pro dvě děti, LED světla, USB, MP3, slot na SD kartu, osvětlená přístrojová deska
Jeep Wrangler Rubicon 4×4 EVA pěna 4x45W 3 rychlostní stupně bezpečnostní tlačítko STOP, bezpečnostní pás 2 tlumiče vzadu LED světla, FM rádio, slot na SD kartu, vstup AUX, USB, speciální režim sport – zvuky vozidla po sešlápnutí pedálu
Range Rover HSE 4×4 EVA pěna 4x45W
2 režimy – pohon na 2 nebo na 4 motory
3 rychlostní stupně bezpečnostní tlačítko STOP, bezpečnostní pás 4 tlumiče USB, MP3, FM rádio, slot na SD kartu, speciální režim sport – zvuky vozidla po sešlápnutí pedálu, úložný prostor, přední, zadní i stropní světla

Zdroj: ministerstvohracek.cz

S elektrickým autíčkem s větším výkonem už si můžete užít příjemné procházky i na nezpevněném povrchu. Jsou vybavené i pro mírné kopce. Nezapomeňte ale, že to nejsou terénní čtyřkolky, a tak jízdy po lese nebo v písku pro ně nejsou.