Vyrazte letos do Řecka s obytným vozem

Jak může vypadat taková dovolená v Řecku? Nasednete do letadla, do vás přesune do vaší vysněné destinace, kde se (pravděpodobně v hotelu) ubytujete a buď odpočíváte u moře, nebo se vydáváte na průzkum mnoha řeckých památek a přírodních úkazů. Chtěli byste se do Řecka podívat, ale takový způsob trávení dovolené vás neláká? Zkuste letos vyrazit s obytným vozem.

 

Obytný vůz vám poskytuje maximální svobodu

Výše popsaný model trávení dovolené má jistě něco do sebe. Perfektně si odpočinete, užíváte si luxusu, který vám hotelový resort poskytuje a kromě příjezdu, odjezdu a plánování programu se nemusíte o nich starat. Má ale také své nedostatky, které vám karavan, bydlík, obytňák, domek na kolečkách či jakkoliv jinak obytnému vozu říkáte, naopak poskytne.

Je to především takřka neomezená možnost volby vašeho programu. Zjistíte po pár dnech, že vás letos nějak nebaví povalování se u moře? Není problém! Bleskově se můžete přesunout do vnitrozemí za městy a památkami nebo se vydat prozkoumat bájný Olymp a další řecká pohoří. Během jediného týdne snadno projedete celé Řecko a odnesete si zážitek z daleko většího počtu míst.

 

Zážitky, které jste dosud nepoznali

Dovolená s obytným vozem vám nabízí absolutní svobodu. Kdykoliv změníte své plány, přespat se dá téměř kdekoliv (kempy a vyhrazenými místy pro obytné vozy je Řecko proseté) a hospodařit si můžete jakkoliv chcete. Chcete ušetřit za jídlo? Klidně, namísto drahých hotelových snídaní nebo večeří v restauracích si ve svém obytňáku uvaříte nějaký rychlý pokrm. Nemáte rádi davy v hotelových resortech? Karavan je celý jenom váš!

Je pravdou, že nutnou podmínkou ke strávení dovolené v obytném voze je umění se uskromnit. Místa zde není nazbyt, ohleduplnost a vůči ostatním spolucestujícím a zbavení se studu jsou také klíčové vlastnosti. Přesto jde o dobrodružnější dovolenou, plnou stejného množství, avšak zcela jiných zážitků, než na jaké jste zvyklí z jiných typů dovolených. Řešit problémy, kde večer přespat, kam se ráno vydat, kde dočerpat vodu, vylít odpadní vodu apod. je přeci jen velmi odlišné od rozhodování, co si vybrat ze snídaňového bufetu, nebo v jaký čas je nejlepší vyrazit z hotelu na pláž.