Samočistící žáruvzdorné sklo umí vyrobit jen na dvou místech na světě!

I když krby a krbová kamna používáme jen v chladném období roku, součást našeho interiéru tvoří celoročně. Ale žáruvzdorné sklo osleplé černými stopami sazí žádnou parádu neudělá. Jeho čištění je velmi pracné, zvláště pokud často topíte smolnatým dřevem. Samočistící žáruvzdorné sklo vás ale této povinnosti zbaví, a navíc je ve světě skutečným unikátem.

Zní to možná trochu jako pohádka, ale ve skutečnosti je samočistící žáruvzdorné sklo výsledkem kombinace nejnovějších technologií, které umožňují pokrýt jeho vnější stranu (směřující do místnosti) speciální ultratenkou kovovou vrstvou, jež zvyšuje jeho užitné vlastnosti. Tuto velmi náročnou technologii dokáží dokonale zvládnout jen dva závody na světě a Kamnářství König dokáže touto exkluzivní novinkou osadit i váš krb.

 tn_zoom_obrazek_597

Čistější sklo i menší spotřeba paliva

Samočistící žáruvzdorné sklo je unikátní v tom, že dokáže většině usazených nečistot účinně předcházet jednoduše tím, že zvyšuje teplotu v ohništi, čímž přispívá k efektivnějšímu spalování s minimální tvorbou emisí. Pokovená vrstva odrazí zpět 6-10 % vyprodukovaného tepla a šetří tak vaše náklady na palivo. Fyzikálně-chemický děj probíhající při tomto typu hoření se pak podílí i na samočištění skla.

 tn_zoom_obrazek_592

Hlavní výhody použití samočistícího žáruvzdorného skla

·         čistější sklo

·         nižší spotřeba paliva

·         větší výkon teplovodního výměníku

·         vyšší spalovací teplota

Toto sklo lze osadit do všech krbových kamen nebo vložek. Podmínkou pro jeho správnou funkčnost je ale použití dřeva s optimální vlhkostí. Ta se pohybuje okolo 12%. Dřevo s více než 20% obsažené vlhkosti nejenže hůře hoří, ale také zanáší sklo o poznání více a to i v případě naneseného pokovení. Špatné návyky při topení proto nevyváží ani ta nejpokročilejší technologie. Může vám ale dát signál, že s vaším použitým pevným palivem není něco v pořádku. A to je informace k nezaplacení.