Seno na půdě pro větší izolaci domu? Je čas na řešení 21. století!

Seno na půdách rodinných domů můžeme najít i v dnešní době. Jen málo vlastníků rodinných domů ale na půdě schovává seno za účelem využití při chovu domácí zvěře. Velké procento majitelů rodinných domů ale seno na půdě nechává, aby si zajistilo nižší výdaje na vytápění domu. Jestli máte na půdě také seno, jako izolant a doufáte, že protopíte podstatně méně peněz, nevěřte tomu. Žijeme ve 21. století a seno na půdě už je naprosto nevyhovující.

Více negativ než pozitiv

Snad jedinou výhodou sena při porovnání s ostatními izolačními materiály, je jeho cena. Seno je totiž zdarma. Jen se musíte starat o to, aby ho někdo posekal, usušil, donesl na půdu a rozložil. Seno je navíc materiálem, který přímo přitahuje hmyz a myši. Kdo z nás stojí o to, aby se mu na půdě vytvořilo včelí hnízdo nebo usadila myší rodinka? Problém sena také je, že postupem času sléhá a snižují se jeho izolační schopnosti, které jsou stejně minimální. Dále velmi snadno vlhne, plesniví a vlhkost si neuchová, ale pouští dále do konstrukce domu. Nesmíme zapomínat ani na to, že velmi dobře hoří, což pro žádný rodinný dům není dobře. Jestli chcete opravdu dosáhnout úspor za vytápění a eliminovat všechny výše popsané negativní stránky, vyhoďte ze střechy seno a nahraďte jej moderní izolací. A jaká je nejvhodnější technologie zateplení půd v současnosti?

5_ffee2447b152494b43d9816faaea83c8_s

Technologie zateplení pomocí foukané minerální izolace

Odborníci v oblasti tepelných ztrát se shodují na tom, že nejefektivnější technologií zateplení půd je v současnosti foukaná minerální izolace. Tato technologie využívá vysoce kvalitní izolační materiály odolné proti vlhku, plísním hlodavcům, je nesléhavá a vytvoří na podlaze půdy souvislou vrstvu izolačního materiálu, který neztrácí své izolační účinky. O realizaci zateplení se zvládne postarat jediný pracovník, který obsluhuje aplikační hadici. Všechen materiál zůstává v nákladním autě u domu a putuje právě jen hadicí. Při realizaci tedy nevzniká žádný nepořádek a hotovo může být už za 3 hodiny. I v této oblasti existuje hned několik druhů materiálů. Mezi nejlépe hodnocené se řadí minerální izolace Magmarelax, kterou využívá společnost IP Izolace Polná. Magmarelax na půdě dokáže snížit výdaje na vytápění až o 30%. Počáteční investice se tedy vrátí v rámci několika let.

Detailní informace o této technologii najdete na www.Magmarelax.cz.