Ski&Bike Špičák – skvělé lyžování, koncert Marka Ztraceného i recese na sled dogs

Špičák, Železná Ruda, 22. února 2018. Ukázková zima a parádní podmínky pro lyžování trvají na šumavském Špičáku i v tomto týdnu. Areál si stále udržuje v průměru 70 centimetrovou vrstvu na sjezdovkách a v některých místech je ho skoro metr. Příjemně mrzne po celý den a je zároveň slunečné počasí, takže špičácké svahy orientované na jih nabízejí v těchto dnech ty nejoblíbenější panoramatické zimní „kýče“ J.

„ Nechci se opakovat, ale letos u nás podmínky lyžařům hodně přejí. Sjezdovky jsou po večerní úpravě rovné a neporušené po celý den,“ říká provozní ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík. Návštěvnost areálu je v době prázdnin v Plzni a okolí paradoxně vždy nižší než v termínech pro jiné okresy, takže se v pracovních dnech tohoto týdne se lyžovalo úplně bez front.

Tímto víkendem a následujícíma dvěma ve Ski&Bike Špičák vyvrcholí programem pro veřejnost letošní zimní sezona. V sobotu 24.února oslaví přímo na sjezdovce (dojezd Spodní Šance) koncertem svoje 33.narozeniny železnorudský zpěvák Marek Ztracený. Začátek je od 19,00 hodin a díky Markovi a Ski&Bike Špičák se neplatí žádné vstupné.

Taktéž v sobotu 24.února, ale už od rána, si mohou všichni zájemci v rámci akce Snow Tour 2018 vyzkoušet zdarma veškeré lyžařské vybavení. Připravena je ochutnávka jídel (tyčinky) i nápojů (čaj atd.) taktéž zdarma (po skončení lyžování pak i alkoholických). Pojede se též spíše recesistická soutěž – slalom na sled dogs (sněžné brusle), kam se může přihlásit kdokoli. Rozdá se spousta cen.

O nastávajícím víkendu budou všechny sjezdovky v areálu včetně snowparku, funline a měřeného slalomu k dispozici veřejnosti opět bez omezení. Skončily i víkendové lyžařské kurzy organizované areálem, takže jedinými většími skupinkami na sjezdovkách jsou školní kurzy.

V příští týdnu se koná dětský den (soutěže pro děti za skipasy zdarma) a hned potom (10.3.) se pojede přes louži.

Další aktuální info na www.spicak.cz.