Školka, ve které děti nebrečí

Po letech proklamací, že maminky zůstávají se svými dětmi dlouho doma na rodičovské dovolené (Česko skutečně patří mez státy, které umožňují matkám jeden z nejdelších placených pobytů, zaměřených na péči o potomka), je na světě revoluční konfrontace. Poslední vědecká studie totiž hovoří o tom, že dítě do tří let vnímá matku a sebe samo jako jednu bytost. Ani největší odborníci světa se nedokáží shodnout, na které straně je pravda. Nerušme je v bádání a podívejte se na věc realisticky.

 

Kdo si hraje, nezlobí

Nejpozději ve věku čtyř let vítá každá mamina návrat do práce a rozhlíží se, kam svého potomka umístit. Na mysli máme dětské školky, které zajistí péči po dobu mámina zaměstnání a mimo hlídání jsou schopny dítě něčemu naučit. Typické státní školky nabízí standardní programy, které cíleně vzdělávají až předškolní děti. Mateřská školka Kladno, která je soukromého charakteru, ale míří mnohem výš a s dětmi pracuje systematicky už raných let. Zaměřuje se na rozvoj talentů a podporu dovedností, které jsou dětem vlastní. Žádné sešněrované, omezující koncepty, co nevnímají individualitu a potřeby jednotlivce se zde nenosí. Výuka probíhá formou hry, které děti baví a podněcují v nich zvídavost.

 

Podpora talentů i výuka angličtiny

Chceme dětem usnadnit cestu v budoucím životě a neomezovat je v jejich přirozené zábavě. Takové krédo si vzala za své školka v Praze 6, která má k dispozici vlastní tělocvičnu, ve které se mohou  dosytosti „vyblbnout“, letní tersasu a zahrádku s multifunkčními herními prvky. Děti jsou zde rozděleny do čtyř tříd podle věku a výuka je zde proložená anglickým jazykem.

Cílený a individuální přístup ke každému jedinci dává možnost utváření takových osobností, které to v životě někam dotáhnou. Školkový plán je doslova protkán takovým množstvím externích aktivit, aby se děti v Maxíkově školce ani minutu nenudily.

 

Jídlo, po kterém se zapráší

Samozřejmě je dbáno i na zdravé stravování. Plnohodnotné jídelní plány obsahují dostatek ovoce u zeleně v bio kvalitě a pokrmů s vyvážením příjmem minerálů. Děti se stravují společně a díky citlivému způsobu, který je k příjmu potravy povzbuzuje, se naučí jíst vše i dítě, do té doby trpící nechutenstvím.

Maxíkova školka provozuje zároveň jazykovou školu i jesle. Spolupracuje s předními institucemi v oboru předškolní výchovy a vzdělávání v ČR pro děti s nadprůměrnou inteligencí. Dítě tak získá jedinečnou příležitost rozvíjet své specifické schopnosti, což mu běžná školka ani jesle neumožní.