37790892 - modern elegant kitchen with home movie theater

Skvrny od povidel na koberci vyčistíte strojovou metodou

Sezóna byla v plném proudu, urodilo se nám velké množství švestek. Musela jsem ovoce urychleně zpracovat, tak jsem se pustila do vaření domácích povidel. Zavařené sklenice jsem postavila na kuchyňské lince dnem vzhůru, aby se vytvořil pořádný podtlak. Spokojená s hotovou prací jsem šla spát.

Ráno jsem vstala, abych nachystala rodině snídani. V kuchyni mě ale čekalo nepříjemné překvapení. Sklenice s povidly jsem asi neuzavřela dostatečně, velká část z nich se otevřela a vytekla, bohužel nejen na kuchyňskou linku, ale vytvořila povidlové jezero na koberci v kuchyni. Nebylo to samozřejmě poprvé, co se mi něco rozlilo na koberec, ale poprvé to mělo takový rozsah a těžko řešitelné následky.

Snažila jsem se flek na koberci vyčistit všemi možnými způsoby, ale nic nezabíralo. Bylo potřeba zavolat si na pomoc odborníka. Manžel se v práci poptal kolegů na jejich zkušenosti s úklidovými firmami. Našli se dva, kteří mu poradili. Jeden říkal, ať si radši koupíme koberec nový. Měl zkušenost s firmou, která mu koberec čistila extraktorem a výsledek nebyl moc dobrý. Druhý kolega vřele doporučoval firmu A SERVIS LIPKA, strojové čištění koberců Brno, byl s ní moc spokojený.

Nový koberec jsme si kupovat nechtěli, zavolali jsme tedy do A SERVISU. Setkali jsme se tam s velice příjemným zacházením, domluva termínu proběhla na výbornou. Čištění koberce neprováděli extraktorem, ale kotoučovým strojem, který rotačními kartáči zapracoval do koberce jejich značkovou chemii na čištění. Důkladným kartáčováním se odstranily všechny nečistoty, které byly vysáty vysokotlakým vysavačem. Skvrna od povidel úplně zmizela a koberec byl celkově jasnější a načechranější. Katastrofa s povidly na koberci měla šťastný konec. Jen ta domácí povidla letos mít nebudeme.

Mytí oken po stavbě v Brně

Pokaždé, když se mám pustit do mytí oken, hledám výmluvy jen proto, abych se této práci mohla vyhnout nebo ji alespoň oddálit. Jednoho dne jsem si v práci všimla party dělníků, kteří se na vysokozdvižné plošině, věnovali proskleným tabulím oken a parapetů. Vůbec jsem jim jejich práci nezáviděla, ale jedním sem si byla jistá. Sehnat kontakt na A SERVIS LIPKA s.r.o., čištění fasád, mytí oken, výškové práce Brno, nebyl problém.

45009140 - construction worker installing new windows in house

Že společnost nabízí mytí oken jsem již věděla, ale o dalších nabízených službách jsem si přečetla na internetu. Široká nabídka mě velice překvapila. Nevěděla jsem, že působí po celém Česku, Slovensku, Německu a Rakousku. Že zaměstnává pouze proškolený personál, který pracuje se stroji značkové výroby a kvalitní mycí kosmetikou. Prostě samé klady. Nic mě však nepřesvědčí víc, než osobní zkušenost.

V den mého volna a daného termínu, dojela parta pracovníků společnosti a započali svoji práci. Parapety a rámy oken jim daly dost práce, neboť místy byla znát hrubá nečistota po práci zedníků, kteří něco na domě opravovali. Malta byla i na oknech a já jsem se obávala toho, jak si s tím asi poradí, aby sklo neponičili poškrábáním.

A nepoškrábali, pomocí tzv. korundové žiletky, jak mi bylo sděleno, s opatrností a cvikem, odstranili zaschlé zbytky malty a hrubé nečistoty. Pak okna velice kvalitně umyli a po oschnutí se pustili do leštění. Použili pouze suchou plenu a žádné leštidlo, tak jako používám já. Leštidla prý zaviní, tolik mnou nenáviděné šmouhy po leštění. Profesionálně odvedená práce mě přesvědčila o pravosti psaných kladných recenzí na firmu A SERVIS LIPKA.