Smuteční květiny a věnce jsou důstojným způsobem rozloučení se

Loučení je vždycky složité. Ve chvílích, kdy se vám nedostává slov, mohou pomoci s vyjádřením smutku a soucitu právě květiny. Musí být ovšem zvoleny s citem, s čímž vám pomohou odborníci.

Věděli jste, že smuteční věnce na pohřeb ve tvaru kruhu mají symbolizovat pokračování života a lásky? Jsou tradičním způsobem, jak vzdát poctu milovanému člověku, který odchází, a zároveň oslavit život i všechno, co světu přinesl.

 

Pro smuteční květiny existují nepsané zásady

U smutečních událostí se obvykle dodržuje pravidlo o sudém počtu květin. Nikdy byste neměli na pohřeb přijít s lichým počtem. Pokud si necháte květiny na pohřeb připravit přímo v květinářství, toto pravidlo bude určitě respektováno.

Jaká konkrétní květina na pohřeb je vhodná pro ženy i pro muže? Jestliže jste se zesnulým měli bližší vztah, můžete jeho památku uctít květinami, které měl rád. Obecně nejsou špatnou volbou bílé růže, případně chryzantémy. Do věnců se používají například růže, sedmikrásky, karafiáty, lilie či mečíky.

 

Časté jsou také věnce z umělých květin

Čím dál častěji se věnce na hřbitov vytváří rovněž z umělých květin. Umělé květiny jsou vhodné do každého ročního období, na hrobě vypadají hezky v horkých letních dnech, kdy by živé květiny usychaly, i v deštivém podzimu. Hedvábné růže, hortenzie, lilie či chryzantémy přitom na první pohled vypadají jako živé.

 

Nejvhodnější je nechat výrobu věnce na jiných

Když vás čeká loučení s blízkým člověkem, nemáte náladu diskutovat o tom, jaké květiny vybrat na smuteční věnec či jaký text napsat na stuhu. Obvykle to po vás ani není vyžadováno, stačí si v květinářství nebo přímo u pohřební služby věnec objednat a profesionálové vše vymyslí za vás. Jsou tady od toho, aby vám ušetřili starosti v tomto nelehkém období. V Plzni a okolí své služby nabízí firma Pieta Plzeň. Jde o pohřební ústav, který se však snaží zákazníkům maximálně vyjít vstříc, a proto zajišťuje vše včetně smutečních květin. Bližší informace najdete na www.pietaplzen.cz.