5 tipů na nejlepší školní výlety

Plánujete školní aktivity a přemýšlíte nad nejlepšími výlety, které budou děti bavit? Zamyslete se nad tím, jaký výlet se pro školáky hodí. Vyberte kulturní památku, výlet se sportovním vyžitím nebo dejte přednost poznávání blízkého okolí.

1) Sportovní aktivity

Děti, které milují sport rozhodně potěší výlet se sportovním vyžitím. Skvělou volbou jsou kolektivní hry, kam patří například basketbal, fotbal, volejbal nebo třeba vybíjená. Nebojte se dětem uspořádat také sportovní soutěže se zajímavou odměnou a sbalte jim na sportovní výlet zdravý batoh s veškerými sportovními pomůckami, boxem na svačinu i láhví na pití.

2) Kulturní památka

Oblíbeným výletem může být i kulturní památka, ať už se jedná o muzeum, hrad, zámek nebo třeba výstavu se zajímavým tématem. Aby děti kulturní aktivity bavily, zkuste jim uspořádat interaktivní hru nebo soutěž, ve které musí sbírat razítka z navštívených míst. Skvělým nápadem je také společné tvoření mapy k vybraným památkám.

3) Blízké okolí

Plánujete výlet s dětmi, kteří denně nosí školní batoh plný učení a úkoly mají občas i o víkendu? Vyberte příjemnou aktivitu, jako nejlepší formu odpočinku. Podnikněte výlet po okolí. Nebojte se použít zdravý školní batoh, do kterého tentokrát nedáte ani školní sešity ani školní penál. Zabalte si s sebou svačinu, fotoaparát a projděte okolí kolem školy. Budete překvapeni, kolika přírodních zajímavostí jste si nevšimli.

4) Co mají rádi všichni

Vyberte pro děti výlet, který bude bavit všechny. Mezi takové výlety patří například aquapark, interaktivní herna, trampolíny nebo třeba lanové centrum. Pro děti jsou lákavé i kolotoče a zábavné parky. U těchto aktivit se však budou bavit i dospělí.

5) Jednodenní výlet

Skvělou možností, jak si užít školní výlet jsou i jednodenní aktivity. Není povinnost jezdit na školní výlet třeba na tři dny nebo dokonce na celý týden. Pokud si naplánujete konkrétní aktivity, nebojte se s dětmi vyrazit na jeden den, s odjezdem ráno a příjezdem večer.