Soutěž E.ON Energy Globe zná své letošní finalisty – hlasujte pro svého favorita

Tradiční ekologická soutěž E.ON Energy Globe, kdy letos probíhá už její 14. ročník, dospěla do finální fáze. O nejlepší ekologický projekt budete moci hlasovat až do konce září a za své zapojení získat i velmi atraktivní ceny.

 

Význam soutěže

Ochrana přírody hraje v dnešní době stále větší význam. Proto je poměrně důležité motivovat lidi, firmy a obce k tomu, aby v rámci svých projektů kladli důraz právě na ekologický rozměr, energetickou soběstačnost a udržitelnost. E.ON Energy Globe je soutěží, která si právem získala mimořádnou popularitu. A to i díky tomu, že do hlasování pravidelně zařazuje nejen odborníky, ale také širokou veřejnost. Každý z vás si nyní může zvolit jeden ze šestice projektů, které se dostaly do nejužšího finále.

 

Projekty, pro které můžete hlasovat

Oproti minulým rokům už nejsou finalisté rozděleni do několika kategorií, ale bojují v rámci jediné. Do letošního ročníku se přihlásilo skutečně velké množství projektů. O vítězství nyní zabojují soukromé společnosti i obce. Prvním úspěšným je obec Kněžice, která se jako jedna z prvních v tuzemsku vydala cestou energetické soběstačnosti. Nyní disponuje vlastní bioplynovou stanicí, teplo pro své občany přivádí díky moderním technologiím a zpracování dřevní štěpky a slámy. Soustřeďuje se na zlepšení kvality ovzduší a levné energie pro své občany, což je v dnešní době mimořádně praktické a důležité.

Dalším účastníkem, který zabojuje o celkové vítězství, je firma Myco. Ta brojí proti jednorázovým obalovým plastům, které nahrazuje za přírodní materiály z hub a zemědělského odpadu.

Svůj hlas dále můžete poslat projektu společnosti Nikatron, která se orientuje na úsporné řízení osvětlení tak, aby nedocházelo ke zbytečnému plýtvání elektřiny.

Zaujmout může jistě také biotop raků v Rokycanech, systém domovních čističek odpadních vod v obci Rybí na severu Moravy a společnost Wienerberger, která integruje fotovoltaické systémy přímo do střešních krytin.

 

Vyhlášení

Ekologická soutěž E.ON Energy Globe přispívá ke zvýšení povědomí o ekologii a udržitelnosti životního prostředí. Letos se finálový večer uskuteční za přítomnosti kamer České televize, a to 22. října ve večerních hodinách.

1 thought on “Soutěž E.ON Energy Globe zná své letošní finalisty – hlasujte pro svého favorita

Comments are closed.