Spodní prádlo, se kterým nešlápnete vedle

Spodní prádlo. Neodmyslitelný kousek oblečení, jehož výběr nelze podceňovat. Kromě toho, že kvalitní spodní prádlo dokáže zabránit mnohým zdravotním problémům, tak je nutné brát v potaz i jeho estetickou stránku. Který typ by vám ale neměl scházet v šatníku a jak při výběru postupovat?

Hurá na nákupy

Možná si poslední dobou říkáte, že by vaše sbírka spodního prádla již zasloužila nějakou obměnu, ale nechce se vám se obnažit na světle zkušební kabinky? To je zásadní chyba. Mnohé ženy totiž bezmyšlenkovitě nakupují spodní prádlo online, aniž by daného výrobce a jeho velikosti měly již odzkoušené, čímž dochází k tomu, že si poté zvolí takové spodní prádlo, které jim moc nesedí, a to ani velikostně ani stylem. „Přestože taktéž provozujeme e-shop, kde je možné si vybrané spodní prádlo zakoupit online, vřele doporučuji nejprve navštívit naše kamenné prodejny, které se nachází v Praze. Jednak je tam možné si konkrétní kus vždy vyzkoušet a jednak tam na zákazníky čeká odborně vyškolený personál, který dané problematice rozumí a dokáže poradit, i co se estetické stránky týče,“ říká Štěpánka Kupcová z prodejen Oxalis dessous, které se specializují na prodej luxusního spodního prádla. Mnozí si totiž neuvědomují, jak moc je výběr spodního prádla důležitý. „Ve spodním prádle trávíme prakticky nejvíce času, máme ho na sobě od rána do večera, a proto je nutné si při výběru opravdu dávat pozor kupříkladu na to, že nás nikde neškrtí a neomezuje pohyb. Většina lidí si však ani neuvědomuje, že následkem koupě nekvalitního nebo špatně padnoucího spodního prádla nakonec přijdou zkrátka i finančně. Pokud nám něco nesedí nebo nám není pohodlné, je zcela logické, že danou věc nahradíme něčím jiným mnohem dříve. Pečlivý výběr spodního prádla tak šetří nejen naše zdraví, ale zároveň i peněženku. V tomto případě tedy to, že je vhodnější upřednostňovat kvalitu nad kvantitou, platí dvojnásob,“ dodává Kupcová.

 

Jaké spodní prádlo by ve vašem šatníku nemělo chybět?

Po jakém spodním prádle se ale tedy poohlédnout, když už do prodejny zamíříte? „Co se kalhotek týče, zde mají zákaznice většinou velmi jasno v tom, jaký střih jim sedí, ale i tak bych doporučovala mít kromě nejrůzněji zdobených či krajkových kalhotek vždy i nějakou jednoduchou a jednobarevnou variantu. Ta přijde vhod zejména pod bílé kalhoty či sukni, kdy nám móda vyloženě diktuje sladit barvu spodního prádla s vrchním kusem oblečení. My máme v nabídce například velmi pohodlné bílé kalhotky značky Passionata, které, přestože jsou zdobené madeirovou krajkou, jsou pod těsným oblečením prakticky neviditelné,“ uvádí Kupcová příklad „must have“ spodního prádla.

Těžko rozlousknutelný oříšek poté přichází s podprsenkami, kterých je v dnešní době k dostání nespočet typů. Máme tu hladké či krajkové podprsenky, podprsenky sportovní nebo bez kostic, memory podprsenky a kromě velmi oblíbených push-up podprsenek je hitem posledních několika let tzv. braletka. „Podprsenka bralette je v poslední době nejmodernějším střihem podprsenky. Jedná se o nevyztuženou podprsenku s trojúhelníkovým střihem, která je bohatě zdobená krajkou a má krajkové pokračování. Jejich obrovskou výhodou je i to, že jsou velmi pohodlné a sluší většině ženám. Velice moderní je v současnosti zapracovat tuto podprsenku do poloprůhledného trička nebo topu a podtrhnout tak svůj outfit. Velmi nápadité bralette podprsenky má ve své kolekci například i módní značka Aubade, která vznikla již v roce 1875 a díky svým investicím v oblasti inovací během let přišla s celou řadou novinek v oblasti spodního prádla a materiálu.

Co ale nějaké tradičnější typy podprsenek? V žádném šatníku by neměla chybět ani podprsenka s hladkým zpracováním, která je vhodná pod poloprůhledné či těsné oblečení. Majitelky menších prsou poté zcela určitě ocení i push-up podprsenky, které dokážou nádherně vytvarovat a pozvednout dekolt. „Kromě podprsenek na běžné nošení bych ráda zdůraznila i nutnost vlastnit podprsenku sportovní, a to zejména pokud trávíte volný čas aktivně. Při sportu či jakémkoli náročnějším pohybu tyto podprsenky poskytují prsům oporu a zabraňují problémům s bolavými zády. My v nabídce máme sportovní podprsenky Chantelle, které mají krásný design a zároveň jsou plně funkční,“ zmiňuje Kupcová další typ podprsenky, který by v šatníku neměla scházet.

A co ženy, které se mohou pyšnit nestandardně velkým poprsím? „Každá žena s velkým poprsím asi uzná, že sehnat kvalitní podprsenku ve větší velikosti bývá kolikrát nadlidský výkon. Právě pro ně je ale pečlivý výběr stěžejní. Proto se zaměřujeme i na prodej podprsenek velkých velikostí až do velikosti košíčku H a obvodu 95. Nabídka těchto podprsenek je velmi pestrá a najdete v ní již zmiňované francouzské značky Chantelle, Aubade či Passionata,“ uzavírá celou problematiku Štěpánka Kupcová za Oxalis dessous.