Společnost Michelin uvádí na trh nové pneumatiky pro vozy SUV a 4×4

Společnost Michelin každým rokem dokazuje, že pro ní není větším problémem držet nastavenou laťku na opravdu vysoké technologické úrovni, a to nejen v oblasti výroby pneumatik své značky. Inovace se projevuje i u koncernových značek Kormoran, BF Goodrich nebo Kleber, kde mezi novinkami figurují především pneumatiky určené pro vozy off-road a SUV.

 

Pneumatiky BF Goodrich All Terain T/A KO2

Pokud bychom hledali úplně nejlepší dosavadně vyrobenou pneumatiku od předního celosvětově uznávaného výrobce BF Goodrich, určitě by to byla poslední novinka pod označením BF Goodrich All Terain T/A KO2.

pneu1

 

Mezi hlavní přednosti tohoto modelu patří opravdu vysoká odolnost společně s dokonalou trakcí. V neposlední řadě musíme vyzdvihnout i nadčasovou životnost. Za zmínku stojí i 0 20% odolnější bočnice, které má All Terain T/A KO2 díky zesíleným ramenům, tužší pryži a zdokonalené geometrii.

Pneumatika pro vozy SUV a 4×4 má 2x delší životnost na šotolině a o 15 % delší životnost na klasickém asfaltu. Moderní technologická výroba se pod záštitou této značky zaměřila na rovnoměrně rozložený tlak na pneumatiku a sníženou schopnost dezénu zachytávat kameny. Současně s tím se zde objevují samoblokující lamely pro přirozené navýšení stability dezénových bloků. Právě tyto atributy stojí za prodloužení životnosti těchto pneumatik. Mimo jiné se mohou pochlubit i lepším záběrem až o 10 % na blátě a o 19 % na sněhu.

 

Pneumatiky Kormoran SUV Summer

Pneumatiky pro vozy SUV nesoucí označení Kormoran SUV Summer aktuálně patří mezi nejnovější letní pneu na trhu. Charakteristické vlastnosti z ní dělají nejlepší volbu pro jízdu na asfaltovém povrchu. Z těchto důvodů budou nabízené i ve vyšších rychlostních třídách H, V a W.

nokian-z-suv-4

Při bližším ohledání objevíme dezénové bloky s vysokou hustotou lamel, jenž výrazně zlepšují výslednou přilnavost k asfaltovému povrchu. Není divu, že Kormoran SUV Summer prošel při zkoumání brzdné dráhy na suchém a mokrém povrchu na výbornou. Pneumatiky pro vozy SUV jsou samozřejmě upravena i s ohledem na vyšší hmotnost těchto vozidel a to zesílenou bočnicí, dvojitým ochranným ocelovým pásem a novou nylonovou konstrukcí patky.

 

Pneumatiky Kleber Dynaxer HP3 SUV

Nové pneumatiky s ověřeným dezénem Pneumatiky Kleber Dynaxer HP3 se nově vyrábějí i na vozidla pro SUV. Koncept Dynaxer byl vždy skvělou alternativou pro méně výkonná SUV a tentokrát tomu není jinak. Pneumatiky pro vozidla SUV tohoto typu jsou vhodná pro jízdu po asfaltu. V zátěžových testech se osvědčily se skvělými jízdními vlastnostmi na mokré vozovce. Majitelé ocení dlouhou životnost a rovněž nízkou hlučnost.

Michelin zkrátka opětovně dokazuje proč má již po několik desítek let pevnou pozici mezi výrobci pneumatik a to i ve středním a budgetovém segmentu.

 

Zdroj – pneumatiky.cz