carpet

Spolehlivá strojní metoda čištění koberců, zajistí praní a dezinfekci do hloubky

A SERVIS LIPKA realizuje jednorázové, ale také pravidelné strojové čištění koberců v Praze a na celém území ČR. Strojové čištění koberců provádíme mnoha významným zákazníkům z odvětví obchodních řetězců, restaurací, klubů, firem, kanceláří a také pro zákazníky ze soukromé sféry – v jejich domácnostech, bytech a vilách.

Sbírali jsme mnoho let zkušenosti, avšak strojová metoda je v dnešní době metodou nejúčinnější a nejspolehlivější, než metody, které jsme užívali v minulosti. V koberci díky chemii BOSCH RTS probíhá chemická reakce, která na sebe naváže veškeré nečistoty a škůdce ukrývající se ve struktuře koberce.

Chemii BOSCH po několika minutách působení rozkartáčujeme kotoučovým strojem GHIBLI, který je velmi šetrný k vláknům koberce a díky 12 cm dlouhým měkkým štětinkám vlákna nijak nepoškodí. Vše po té důkladně odsajeme 3 motorovým vysoce výkonným vysavačem AS59 s výkonem 1600 W, který je osazen dvojitou turbínou, která vyvíjí podtlak 2x200mb.

Doporučujeme koberce čistit i několikrát do roka, pokud jsou v místech frekventovaných a s velkým provozem. Pokud není o koberec důkladně postaráno, může se stát, že koberec již nelze vyčistit a nadchází nepříjemná a finančně i časově zatěžující situace, kdy je výměna koberce.

A SERVIS čistí strojovou metodou také markýzy a podlahy, dále nabízíme mytí oken, denní a pravidelné úklidy bytů, domů, kanceláří, firem, rezidencí nebo vil, úklidy po stavbách a rekonstrukcích, strojové čištění, voskování a fluatace podlah, odstranění graffiti, antigraffiti nátěr, nano impregnaci prosklených ploch, oken, světlíků, skleněných fasád – impregnace GLP.

Jak nezničit koberec nevhodným čištěním?!

Čištění koberců Praha zajišťuje mnoho firem, ale málo která je spolehlivá. Vyzkoušel jsem jich hned několik a stále jsem hledal takovou, s kterou navážu dlouhodobou spolupráci, jelikož u mě v prodejně se nachází koberec velké rozlohy a také je velmi rychle znečišťován.

Přátelé mi říkali, že bych měl lepší vyměnit koberec za lino, ale prodávám luxusní zboží, a tak chci mít i stejné prostředí. Bohužel se moje prodejna nachází v obchodním domě, a to hned vedle vchodu do OD, takže je do mé prodejny zanášeno mnoho nečistot, navíc když prší či je ošklivé a nepříznivé prostředí.

living room interior

Naposledy jsem vyzkoušel spolupráci s firmou, která mi jejich extraktorem koberec poničila a zůstaly na koberci silná znečištění. Reklamace u nich neproběhla moc úspěšně a při opakovaném čištění nebylo znečištění odstraněno. Pracovník firmy mi doporučil strojovou metodu, protože jinou metodou to už nelze odstranit.

Našel jsem si teda první firmu na webu, která se zabývá strojovým čištěním koberců, a to firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o. Vysvětlil jsem jim můj problém a neváhali a druhý den mi přijeli koberec vyčistit. Přijeli vlastně s jedním strojem navíc, kterým koberec vykartáčovali. Nanesli však prvně svěží dezinfekční roztok, kterým rozpustili nečistoty a po té kartáčovali.

Po důkladném kartáčování odstranili pěnu a vodu z koberce vysavačem a řekli mi, ať pár hodin počkám. Po pár hodinách jsem se vrátil ke krásně čistému a voňavému koberci. Nemám co vytknout a určitě zkuste i vy jejich služby.