Stálá teplota vody ve sprše

Kolikrát se vám už stalo, že jste bez přemýšlení otočili kohoutkem a…opařili jste se? Nebo naopak. Příliš studená voda tekoucí ze sprchy nekonečně dlouho, než se vám podaří namixovat únosnou teplotu? Nepříjemné i neekonomické, že?

Nová termostatická sprchová baterie RAVAK nabízí účinné řešení.

 

 

Jak to funguje?

Termostatická baterie dokáže vyrovnávat teplotu vody tak, aby ze sprchy rychle po spuštění tekla voda podle našeho přání. Teplota vody se díky termostatu nezmění ani, když proud vody během sprchování několikrát zastavíme, abychom se třeba namydlili.

 

A protože termostat se umí vypořádat i s výkyvy tlaku v potrubí, pomáhá předejít nárazovým změnám teplot během sprchování. Už se neopaříme, když mezitím někdo spláchne na toaletě, už nehrozí ledová sprcha, když někdo v kuchyni začne mýt nádobí. „Termostatická baterie je tak doslova požehnáním pro bydlení v panelových domech. Zde se vždy najde někdo, kdo v čase našeho sprchování pustí vodu a k nepříjemnému zážitku je jen krůček. Chytrá baterie včas upraví průtok horké a studené, takže z ní voda vytéká vždy jen v takové teplotě, jakou jste si sami nastavili“ říká Jan Vágner, produktový manager sortimentu baterií firmy RAVAK.

 

 

Baterie je na straně osazena ovládací hlavicí s viditelným označením teploty vody a blokačním tlačítkem. Základní poloha odpovídá  38 ºC. Pokud chcete teplejší vodu, stačí lehce zmáčknout zarážku a pootočit. Systém vědomé volby tak předejde opaření, ať již je způsobeno náhodnou manipulací s pákovou baterií při sprchování nebo, ještě hůř, koupelnovými radovánkami malých dětí. Pro děti působí blokační tlačítko na podobném principu, jakým jsou chráněny uzávěry zdraví nebezpečných čistících prostředků nebo léků. K přenastavení termostatu je  nutno udělat současně dva pohyby, což je pro malé děti koordinačně těžko překonatelný úkol.

 

Uvnitř každé termostatické baterie je na jedné straně válcovitého odlitku ventil ovládající průtok a na druhé straně samotná termostatická kartuš. Jan Vágner k tomu dodává: „Prvořadá je pro nás kvalita a krátká reakční doba termostatické kartuše. Proto jsme do naší baterie použili nejefektivnější a nejrychlejší existující technologii vysoce roztažného vosku. Ten se v závislosti na teplotě roztahuje nebo smršťuje a reguluje tak teplotu vody v nejkratším možném čase“.

 

Možnost okamžité regulace teploty a automatické rychlé reakce na změny parametrů v potrubí šetří i značné množství vody. Desítky litrů vody odteklé bez využití při mixování optimální teploty se pořízením termostatické baterie stanou minulostí.

Kde by termostatická baterie neměla chybět?

Termostatická baterie je univerzálně použitelná pro všechny domácnosti, které chtějí vylepšit komfort svého sprchování i snížit účty za odběr vody a energií. Pomůže v domácnostech s dětmi nebo tam, kde žijí starší lidé a osoby se sníženou hybností. „Chybět by neměla v každém sprchovém koutě zejména menších rozměrů (80 x 80 cm). Čím menší je sprchový kout, tím vyšší je pravděpodobnost, že zavadíme o páku a nechtěně si změníme teplotu vody“ říká Jan Vágner produktový manager pro sortiment baterií RAVAK.

 

Společnost RAVAK vyrábí promyšlený systém veškerého koupelnového vybavení, a proto ani termostatická baterie není výjimkou. Lze s ní kombinovat sprchové hadice, růžice a tyče s posuvným držákem sprchy. K použití s termostatickou baterií je přímo určená tyč v délce 90 cm s posuvným držákem sprchy. Logicky na sebe navazují a rodinám s malými dětmi umožňují bezpečné i ergonomické sprchování, protože sprchu mohou mít ve své výšce velcí i malí.

 

Co to obnáší?

Vzhledem k tomu, že je termostatická baterie RAVAK v klasickém nástěnném provedení, je možno instalovat ji kdykoli bez náročného zasekávání do zdi, jako je to u podmítkových baterií. Stačí odmontovat starou baterii (zkontrolujte zda má požadovanou rozteč 150 mm) a během pár minut ji vyměníte za termostatickou.

 

Termostatická baterie RAVAK stojí 3 990 Kč s DPH. Ve srovnání se standardními kohoutkovými nebo pákovými modely je cena vyšší, avšak vzhledem ke všem jejím výhodám včetně úspory vody a energií se vložená investice rychle vrátí.

 

 

Termostatická baterie je k dostání v běžné prodejní síti u všech dobrých prodejců sortimentu RAVAK.

 

www.ravak.cz