stěhování Praha

Stěhování bytů jen s ověřenou společností

Stěhování je docela složitá záležitost, pokud je na to člověk sám. Jestliže se najme nebo zajistí stěhovací firma na té nejvyšší profesionální úrovni, tak to bude o dost lehčí. Na člověku bude jenom balení věcí, jinak všechno ostatní zajistí firma. Za poslední roky přibylo extrémní množství stěhovacích firem, což je na jednu stranu dobře, protože je větší výběr, ale zase na té druhé je to o tom, že se těžko vybírá ta nejlepší možná varianta, obzvláště pokud se jedná o úplně novou firmu, která je ještě trhem nepolíbená. Vyvstává tedy otázka, jak vybrat tu nejlepší firmu ze všech, aby byl člověk maximálně spokojený s jejími službami.

 

Pouze po telefonu ne

Seriózních stěhovacích firem je sice na českém trhu hodně, ale najdou se i ty špatné, které ze zákazníků chtějí jen vytáhnout peníze. V zásadě platí několik pravidel, jak takovou špatnou firmu poznat na první pohled. Tak předně řeší všechno jen přes telefon. Stěhovací firma, která potencionálnímu zákazníkovi sdělí cenu jen po telefonu a neobtěžuje se její manager nebo technik přijít, je určitě neseriózní jednání a taková firma má za cíl vytáhnout z peněženky klienta co nejvíc. Sází hlavně na to, že lidé dokážou podcenit množství věcí, které mají.

Šílené tempo návštěvy

Když už se někdo ze stěhovací firmy rozhodne zákazníka poctít svojí vzácnou návštěvou, tak je to rychlost blesku s jakou si projde prostor. V podstatě je mu všechno hned jasné a okamžitě střílí od boku cenu. Pokud je to zkušený pracovník, tak se bude pomalu procházet celým bytem nebo domem a bude klást otázky a živě se zajímat i množství nábytku a vlastně všech věcí. Také bude řešit i detaily, na které člověk třeba zapomněl, i když ne úmyslně, ale probrat se musí všechno od A až po Z. Jenom zkušený pracovník navrhne cenu až po tom, co si všechno projde.

 

Peníze a název společnosti

Peníze jsou kamenem úrazu. Pokud firma požaduje zálohu s tím, že se to tak dělá, tak je to hloupost. Nikdy se neplatí záloha předem, ale plná cena, a to až po provedení práce. Na neseriózní stěhovací firmu může poukázat i poněkud zvláštní jméno nebo název firmy. Dobrá firma má většinou v názvu kromě slova stěhování také jméno podnikatele, který ji vlastní. Samozřejmostí jsou webové nebo internetové stránky, jak kdo chce, ale i to má své náležitosti. Pokud tam není uvedeno sídlo nebo kancelář firmy, tak už je to divné. Jestliže tam nejsou ani reference, tak od takové firmy ruce pryč.

Lži a konspirace stěhovací firmy

Firma, kde není úplně všechno v pořádku, bude utvrzovat zákazníka, že u nich je všechno v naprostém pořádku, že i pojištění mají na všechno možné i nemožné, tak by jim klient rozhodně neměl věřit. Kanceláře a parkoviště firmy nejsou v úplně dobrém stavu – to je další z věcí, která poukazuje na ne skvělou firmu. Pokud v den stěhování přijede namísto stěhovacího auta nějaké jiné, například nájemní, nepřichází do úvahy, aby se člověk nechal tímhle způsobem stěhovat. Zásadní je, když nikdo z firmy nechce poskytnout žádné dokumenty ani smlouvu, od takové firmy ruce pryč protože neexistuje, aby se nějaká služba či práce vykonávala bez smluvních podmínek hozených na papír.