Svěřte vzhled vašeho pokoje tapetě

Možná jste si všimli, že váš interiér už nezáří novotou a potřeboval by poněkud oživit. Způsobů, jak docílit nového vzhledu místnosti, je celá řada, někdo nakoupí nové stylové dekorace, polštáře nebo nechá nově potáhnout pohovku. Řešení však může být velmi jednoduché a poměrně finančně nenáročné. Přemýšleli jste už o tapetě?

 

Tapetou k novému vzhledu místnosti

Nemějte strach, tapety nemusí pokrývat bezpodmínečně celé stěny v místnosti, moderním řešením je obrazová tapeta, díky které si hned budete připadat jako na horách, u moře nebo na předměstí New Yorku. Tyto fototapety můžete použít k dekoraci každého pokoje, hodí se do chodby, k zamaskování dveří, které se nepoužívají, nebo na stěnu obývacího pokoje místo uměleckého obrazu. Speciálním druhem fototapet jsou 3D fototapety, které se hodí především do dětských pokojů. Vaše děti si tak budou připadat jako v Disney hradu nebo na závodní dráze s Bleskem McQueenem.

Tapeta dokonale promění vzhled vašeho interiéru, můžete pomocí tapety snadno navodit v místnosti romantickou atmosféru, podpořit kreativitu nebo naopak vybrat tapetu, která pomůže zklidnit každou situaci. Tapety se hodí skutečně kamkoli, můžete je použít rovněž v jídelně nebo vyberete-li si odolnější materiál, jsou vhodné i do kuchyně. Není vám jasné, na co se v kuchyni používá tapeta? Nuže lze ji využít na zeď za kuchyňskou linkou či k renovaci ledničky. Stačí si jen dobře vybrat. Tím dobře není míněn ani tak dekor, to je na každém majiteli bytu či domu, spíš jde o materiál tapety. Vyrábí se z papíru, mnohem delší životnost však mají vliesové tapety, odolnější tapety jsou potom vinylové. Některé tapety se lepí klasicky na lepidlo, jiné jsou samolepící. Pro ty, kteří jsou zastánci kreativity, jsou určeny dekorativní samolepky, kterými si můžete podle vašeho vlastního vkusu vyzdobit jakýkoli interiér.