Také čistíte svou pleť ropou? Změňte to!

Umíte si představit, že byste si obličej vyčistila stejným prostředkem, který používají automechanici k údržbě dílny? Nebo že byste si své vlasy obalila vrstvou lepivé hmoty, která zvýší jejich objem? Ne? Ale přesně tohle děláte každý den s obyčejnou kosmetikou!

Chemické látky tělu nesvědčí

S názvem sodium lauryl sulfát (SLS) se na obalech kosmetiky můžeme setkat velmi často. Umí totiž dodat pěnivost zubním pastám, šampónům nebo sprchovým gelům. Ovšem po úplně stejném prostředku sáhne i automechanik, který na podlaze dílny vytvoří těžce odstranitelnou mastnou skvrnu. Dalším tajemným zaklínačem jsou minerální oleje, které matou svým názvem – vyrábějí se totiž z ropy.

Pokud jste dočetli až sem, určitě teď poběžíte zkontrolovat svou kosmetiku. Dělá se vám špatně z chemického koktejlu na obalech? Nedivíme se. Ale můžete to změnit! Nabídka přírodní kosmetiky je dnes poměrně široká. Pleťová kosmetika s propolisem, mandlovým olejem nebo rakytníkem prospěje vaší pleti mnohem více. Dodává jí velké množství vitamínů v přírodní formě a pomáhá pokožku obnovovat a regenerovat.

Vlasy obalené silikonem

Silikon je mezi výrobci kosmetiky aktuálním hitem. Umí totiž vyhladit nerovné struktury kůže i vlasů a dodat jim mladistvý vzhled. Má to ovšem svá ALE. Silikon se k podkladu ve skutečnosti pouze přilepí a vytvoří na vašem těle průhlednou tenkou vrstvu, která sice pokožku či vlasy vyhladí, ale nedovoluje jí dýchat. Je to stejné, jako kdybyste se zabalili do potravinové fólie. Efekt je navíc krátkodobý, jakmile tuto kosmetiku přestanete používat, okamžitě zmizí.

Dopřejte raději svým vlasům přírodní péči bez chemických složek. Vlasová kosmetika s výtažky z medu nebo bylinek umí vlasy skutečně zregenerovat a omladit, pokud ji budete používat pravidelně. Nezáleží na tom, jaký typ vlasů máte. Příroda nám poskytuje účinné prostředky proti mastným i lámavým vlasům a nezapomíná ani na lupy. Levandule bojuje s lupy v místě jejich vzniku. Regeneruje pokožku hlavy, a tím vzniku lupů účinně předchází. Dopřejte si zdravé vlasy a krásnou pokožku díky přírodní kosmetice. Vaše tělo vám určitě poděkuje.

Více naleznete zde.