Tenisky: nejoblíbenější boty

Málokteré boty jsou tak pohodlné a zároveň univerzální jako právě tenisky. Své příznivce mají po celém světě, nosí je mladí i staří a kromě slavnostního fraku a večerní róby nenajdete outfit, ke kterému by se nehodily.

 

Tenisky stoleté

Může to vypadat, že kecky jsou spíše moderní novinkou, ale není tmu tak. Už je jim více než sto let, i když v roce 1916 byly spíše obuví pro bohaté než běžné lidi a určeny byly na pláž. Látková bota s gumovou podrážkou od firmy Keds pak stála v začátcích dnes už běžného označení kecky. Tenisky v podobě, jakou známe, se začaly vyrábět v roce 1918 a největší oblibu měli u basketbalistů, které pak následovali další sportovci a tak se tenisky rozšířily do celého světa  lidé je začali nosit jako běžnou, pohodlnou obuv. Dnes už snad nenajdete botník, ve kterém by chyběly, nosí je děti, ženy i muži bez ohledu na věk.

 

Do práce i na hřiště

Možnost vzít je k jakémukoli oblečení a na jakoukoli aktivitu dělá z tenisek obuv téměř univerzální.

Ženy své módní dámské tenisky kombinují s oblečením na sport, volný čas i do práce, kecky skvěle ladí i s letními šaty nebo sukní. Dobře doplňují legíny a jakýkoli sportovní outfit. Můžete v teniskách vyrazit na procházku do přírody, zahrát si s dětmi na zahradě fotbal, strávit v nich dovolenou v kempu nebo vyrazit na nákupy s kamarádkou. Stejné využití mají i oblíbené pánské tenisky, sluší k džínám i šortkám a vzít se dají prakticky kamkoli. Díky obrovskému výběru barev a typů je lze střídat podle nálady nebo třeba barvy trička a vzít je do práce, na výlet, do školy i do fitka. Hodí se kamkoli a mají mnoho využití.

Gumová podrážka dobře chrání před zimou i vlhkem a tak jste stále v suchu a teple, bez ohledu na venkovní počasí. Tenisky jsou zkrátka velmi oblíbené napříč generacemi a mít doma jen jedny často nestačí.