Tipy na aktivní zimní výlety pro celou rodinu

V České republice a blízkém okolí existuje mnoho možností, jak si užít zimní dovolenou s rodinou. Ať už dáváte přednost sněhu nebo si raději užijete dovádění na tobogánech, možností je opravdu mnoho.

Sáňkování je skvělou aktivitou pro celou rodinu. V České republice existuje mnoho sáňkařských drah, které nabízejí různé druhy sjezdů. Například sáňkařská dráha v Harrachově je nejdelší v České republice a nabízí sjezd dlouhý 3,5 km. Dalšími populárními sáňkařskými místy jsou Pec pod Sněžkou a Rokytnice nad Jizerou.

Lyžování je další skvělou aktivitou pro celou rodinu. V České republice existuje mnoho lyžařských středisek, které nabízejí různé druhy sjezdů. Například lyžařské středisko Špindlerův Mlýn nabízí 25 km sjezdovek a 16 lanovek a vleků. Dalšími populární lyžařská střediska můžete navštívit po celé republice.

Termální lázně jsou skvělým místem pro relaxaci a odpočinek, zároveň nabízí vyžití i pro děti. Oblíbené jsou slovenské termální lázně Bešeňová, kde nabízejí 9 bazénů s termální vodou a 6 saun. Populární jsou u nás Lázně Teplice a Lázně Bohdaneč, za vodním světem pak můžete vyrazit třeba do Prahy nebo Pasohlávek, kde najdete velké aquaparky, ve kterých se vyřádí děti i dospělí.

Kluziště jsou skvělým místem pro zimní zábavu pro celou rodinu. Kromě klasických zimních stadionů najdete po celé republice mnoho měst, které na zimu připravují venkovní kluziště. Například kluziště v Praze na Ovocném trhu je největší venkovní kluziště v Praze a nabízí půjčovnu bruslí 4. Dalšími populárními kluzišti jsou kluziště na Letné, v Brně i v Ostravě. Anebo zkuste vyrazit na rybník, ale pohlídejte si, že je skutečně zamrzlý a led je pevný.

Aktivit, které lze i v zimním počasí zažít, je opravdu mnoho. Zkuste výlet do hor, procházku po některé naučné stezce nebo třeba některou z venkovních únikových her, které jsou vhodné i pro děti a zabaví je.