Tipy na prodloužené víkendy, které zpříjemní váš podzim

Po hektickém září, které vrátilo naše životy z uvolněné dovolenkové pohody do zajetého koloběhu běžných činností, se nabízí opět trochu zvolnit. S příchodem chladného a deštivého počasí je navíc naše tělo více než kdy jindy náchylné k různým infekcím, které nás mohou v kombinaci s notnou dávkou stresu vyřadit z provozu i na několik týdnů. Proto zpomalte a dopřejte si bez výčitek zasloužený odpočinek!

 

Když tělo volá po restartu

Sauna, pára, vířivka, masáže a dostatek volného času, který má člověk pouze sám pro sebe – právě tak si mnozí představují ten pravý podzimní relax který může nabídnout i zámecký hotel. Pokud i vy spadáte do této kategorie, využijte široké nabídky slevových portálů a užijte si právě takový víkend v některém z českých nebo i zahraničních wellness hotelů. Výhodou koupě pobytu přes slevové portály je bezesporu nižší cena, ale i možnost zakoupení jedinečného balíčku procedur či jiných doplňkových služeb. Objednávat můžete samozřejmě i na vlastní pěst, vyplatí se ale jednat s dostatečným předstihem, protože resorty bývají v podzimních měsících rychle obsazené.

 

Za luxusem i dobrodružstvím vyrazte do Dětenic

Pokud vás nebaví pouze polehávat na relaxačních lehátkách u bazénu, ale toužíte naopak po získání nových a jedinečných zážitků, vyrazte s rodinou nebo partou přátel do unikátního resortu Dětenice. Naleznete ho 65 km od hlavního města ve stejnojmenné vesničce a nudit se zde rozhodně nebudete! Celý areál se skládá z barokního zámku, který je návštěvníkům dostupný prostřednictvím několika prohlídek a nabízí dokonce možnost ubytování v zámeckých apartmá, dále ze středověké krčmy, pivovaru, kolbiště, jenž je dějištěm rytířských turnajů, a dvou dalších hotelů s vysokou ubytovací kapacitou. Mimo každotýdenní aktivity, jakými jsou pohádkové prohlídky zámku nebo strašidelné soboty, je možné zažít v Dětenicích také speciální programy pořádané v návaznosti na různé svátky a historické události.

 

Po českých krásách světového dědictví

Kombinací zážitkového i relaxačního pobytu může být zájezd do míst s jedinečnou atmosférou. Jsou jimi nejčastěji lokace s unikátní nabídkou atraktivit, jež mnohdy nelze nalézt nikde jinde na světě. Taková místo jsou pak často zařazena na seznam světového dědictví UNESCO, přičemž v České republice můžete natrefit hned na dvanáct takových unikátů. Výhodou je, že se většina památek nachází přímo v městské zástavbě, popřípadě poblíž měst, které disponují dostatečnou nabídkou ubytování s možností relaxace. Každé místo si zachovává svou specifickou krásu, kterou stojí za to navštívit během celého roku, některá města však vynikají díky své jedinečnosti právě na podzim. Například nádherná scenérie unikátního zámeckého areálu, který se tyčí na skále mezi podzimně zbarvenými korunami stromů, dozajista nadchne každého návštěvníka Českého Krumlova. A díky velkému množství útulných kavárniček, barů a tradičních, pecí vytápěných restaurací situovaných v podzámčí nabízí město dokonalé útočiště pro strávení pohodového odpoledne i v těch více sychravých a línějších podzimních dnech.